Asus K555L Fake PCIID Nasıl Kullanılır?

aydinarikan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
İyi günler arkadaşlar. Öncelikle yosemite 10.0.3 sürümünü yükledim. Rehberi inceledim fakat mesaj gönderimine kapalı olduğu için bu şekilde sizlere danışmak zorunda kaldım. Ben FakePCIID nasıl kullanılır diye sormak istiyorum. Son olarak yaptığım işlem : İndirdiğiniz dosya içerisinden FakePCIID.kext ve FakePCIID_HD4600_HD4400.kext adlı iki Kext'yi/System/Library/Extensions icine herhangi bir kext yukleyici ile yukleyin. Yada EFI/CLover / Kexts içine kopyalayın .

Buradaki işlemleri nasıl yapmam gerekiyor ? ;
    • FakePCIID kullanarak Intel HD4200 Mobile [8086:0a1e] Düzenleme
    • FakePCIID kullanarak Intel HD4400 Mobile [8086:0a16] Düzenleme
    • FakePCIID kullanarak Intel HD4600 Mobile [8086:0416] Düzenleme
  1. Yukarıdaki gibi FakePCIID kurulumunu yapın.
  2. Sonra ayrıca Clover içine ya da DSDT içine, cıhazınızın FakeID'sini ve Platform-ID'sini entegre edin.
  3. Yukarıdaki tabloda 8086:0a1e için değer 8086:0412. Bunu şu şekilde düzenliyoruz: Fake ID= 0x04128086

Sonrasını anlamadım açıkçası. Yardımcı olabilecek arkadaşlar açıklayıcı şekilde yazabilirlerse sevinirim. Vaktinizi çaldığım için kusura bakmayın.

Son düzenleme:
İlk olarak rehberdeki tablodan Aygıt kimliğinin durumuna bak. Turuncu ile işaretlenmiş olanlardansa anlatılanları uygula. FakePCIID.kext ve FakePCIID_HD4600_HD4400.kext' lerini Kext wizard ile yükle.
Clover Configrator ile Config.plist dosyanı aç. Devices sekmesinde IntelGFX kutusuna senin kullanmak gereken ID ' yi gir.
Platform ID girmek için ise yine Clover Confgrator ile Graphics sekmesinde ig-Platform-ID yazan kutuya platform ID gir, kaydet ve sistemi yeniden başlat.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı