ASUS K555LB, Windows 11 laptopta Bluetooth çalışmıyor

volkan1010

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarı Windows 11 yükledikten sonra bir türlü Bluetooth çalıştırmayı başaramadım. YouTube videolarındaki çözümleri denedim ama olmadı.

M76USB Bluetooth MediaTek.

"Windows'la sorunları olduğundan bu cihazın sürücüsünün çalışması engellendi. Yeni bir sürücü için donanım satıcınızla temasa geçin. (kod 48)

Bu aygıtla ilgili verileri Microsoft'a göndermek ve kullanılabilen bir çözüm olup olmadığını görmek için 'çözümleri denetle'yi tıklatın."

Dosya Ekleri

• yüklenmeyen aygıt.png
    yüklenmeyen aygıt.png
    61,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Sonradan takılan bir cihaz değil, k555lb asus, bu şekilde gösteriyor.

Dosya Ekleri

• donanım kimliği.png
    donanım kimliği.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 31
Sonradan takılan bir cihaz değil, K555LB ASUS, bu şekilde gösteriyor.

Sürücü kısmının da görselini at.

Laptop yazmasının bir önemi yok. Resmi dağıtımda bu modelde ASUS MediaTek kart kullanmamış. Kart sonradan takılmış, Harici bir kart ya da yanlış tanımlanmış bir donanım olabilir.

Laptopa neden ek olarak BT aygıtı taksın? Çoğunda Wi-Fi anakart var Bluetooth olmayan yoktur neredeyse

Sonradan takılan bir cihaz değil, k555lb asus, bu şekilde gösteriyor.

Ağ bağdaştırıcılarından wifi kartınna bir bakar mısın o da mediatek mi? Windowsun doğru tanımlayıp tanımlayamadığını doğrulayalım. Wifi kartı ile bluetooth kartı aynıdır. Bazen Windows yanlış tanımlayabiliyor. Çünkü resmi destekte MediaTek kart kullanılmadığı gözüküyor.

Laptopa neden ek olarak BT aygıtı taksın? Çoğunda Wi-Fi anakart var Bluetooth olmayan yoktur neredeyse

Bluetooth kartı bozulmuştur ekstra bir aygıtla bağlanıyor olabilir. Bir ihtimali sordum.

Bilgisayarın kendi usb çalıştıramayınca bir ara usb aygıt taktım, o ara sürücüler kısmında bluetooth yüklemiş.

Ağ bağdaştırıcılarından wifi kartınna bir bakar mısın o da mediatek mi? Windowsun doğru tanımlayıp tanımlayamadığını doğrulayalım. Wifi kartı ile bluetooth kartı aynıdır. Bazen Windows yanlış tanımlayabiliyor. Çünkü resmi destekte MediaTek kart kullanılmadığı gözüküyor.

Bluetooth kartı bozulmuştur ekstra bir aygıtla bağlanıyor olabilir. Bir ihtimali sordum.

Lütfen yardımcı olurmusunuz, yeniden yüklemek istemiyorum...

Dosya Ekleri

• sürücüler.png
    sürücüler.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 20
  • ağ kartı.png
    ağ kartı.png
    55,7 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı