Asus K55VD Mavericks Siyah Ekran

Mustafa Farz

Hectopat
Merhaba.
Saygı değer TECHNOPAT abilerim ablalarım.
Ben 4 gündür Mavericks kurmaya çalışıyorum.
Fakat Laptop da kurunca "Dil Seçme Ekranı" Gelmiyor. Ekran Siyah oluyor.
Bende Recep Bey gibi evimizdeki 106 Ekran TV'ye Laptobumu HDMİ kablo ile bağladım Sorunsuzca Kurdum.
Fakat HDMİ Çıkarınca Laptop Ekran Siyah oluyor tekrardan.
Bende sildim Windows 7 kurdum tekrardan.
Sizce ne yapmalıyım?

Sistem Özellikleri:

• Asus K55VD Laptop
  • İ5 3210m İşlemci. 2.50GHZ
  • 64 Bit İşlemci
  • 8 GB Ram
  • hd4000 + gt610m
  • 500GB Harddisk

Asus K55VD Laptop.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılışta sürekli 1'e basıp Chameleon Bootloader'a geçin ve onunla kurmayı deneyin. Olmazsa GraphicsRnabler=Yes komutunu kullanın.

Bu arada BIOS'Ta:

Intel AntiTheft: Disabled
USB: Legacy Enabled
XHCI: Disabled
Boot: Launch CSM
Secure Boot Control: Disabled

Yine olmazsa: IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660003

Aynı laptop bende de var. Kurulum yaptığım usb'nin içindeki kextlerin bulunduğu klasörden intel ve nvidia kextleri sildim. Bu kextler intelhd ve nvd gibi isimlerle başlıyor sanırım 9 tane. Ayrıca apple smart battery gibi bir ismi olan kexti de sildim. Sonra chameleon bootloaderi kullanarak kurulum yaptım ve siyah ekran sorunu yaşamadım. Denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben chameloon bootloader a geçemiyorum bir türlü. Bir tek denemediğim o kaldı.
Usbden boot edilecek şekilde ayarlıyorum sistemi ve sonra klavyenin üstteki numara tuşlarından 1 e basıyorum sürekli; ancak bir türlü chameloon a geçmiyor.
Yine clover ile boot ediyor.

Not: Sitede sabit konudaki mavericks raw dosyasıyla hazırlıyorum usbyi. İçinde her iki bootloader da varmış.

Aynı sorun benim bilgisayarımda da vardı. Sorun İntel-Nvd ilgili kext'lerden kaynaklanıyor. Bunları TransMac ten sil sonra biostan yukarıda Recep Beyin ayarları yap düzeliyor.

Intel, nvidia ve amd kextlerini sildim zaten. Bir yerde eksik yapıyorum sanırım.

1- Chameloena neden geçemiyorum?
2- Hem Unibeast hem de MyHACK ile hazırladığım usbler nedem boot ekranında görünmüyor?

Bu iki sorunun cevabı çözümü getirebilir.

Yeni 10.9.2 sürümünü deneyin bir de. Hem Chameleon hem de Clover'a ait güncel sürümleri barındırmakta.

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı

Yeni sürümü yükledim ancak bir türlü Chamelona giremiyorum. Başka bir çözüm yöntemi var mı ? Ana konudaki sorun bende de mevcut, Clover ile yükleniyor yeniden başlat dedikten sonra usb den başlatıp kurulu diski seçiyorum yazılar geliyor sonrası siyah ekran. Tv' ye taktım yinede ekran gelmedi. Asus K55VD' ye başarılı yükleme yapılamıyor mu acaba.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı