Çözüldü ASUS laptop ekranı siyah beyaz oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NarsistPrens

Hectopat
Merhaba, laptopumda rastgele zamanlarda ve rastgele şekillerde ekranda aşağıdaki gibi kareler beliriyor. Bu kareler genellikle yarım saniyeden az süreyle görünüyor ve nadiren oluyor. Belirli bir zaman veya aktiviteyle ilişkili değil. MUX Switch kapalıyken veya şarjdayken ve değilken de karşılaştım. Bu durum benim için çok önemli değil. Haftada bir veya nadiren iki kez karşılaşıyorum ve genellikle çok hızlı bir şekilde geçiyorlar, hatta algılamak bile zor olabiliyor. Benim için önemli olan, bu durumun sistemsel bir sorun olup olmadığı ve sorun oluşturup oluşturmayacağıdır. Bazı kişiler VRAM kaynaklı bir sorun olabileceğini söylüyor ancak tüm yazılım ve sürücülerimi güncel tutuyorum ve orijinal programlarından defalarca kontrol ettim. Ayrıca, bu durumla ilişkili olup olmadığını bilmiyorum, ancak bazı oyunlarda FPS yüksekken bile düşük performans veya takılma hissi yaşıyorum. Yüzde 1 ve yüzde 0.1 FPS değerleri yüksek olmasına rağmen, bu sorunun oyunla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü her oyunda aynı hissiyatı yaşamıyorum.

1708035451131.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MUX Switch açık olsa benim de muzdarip olduğum(laptopa harici monitör bağlı) Intel Graphics'in devre dışı bırakıldığında ekran kartının donanım hızlandırma çakışması sonucu sistemsel bir sıkıntı oluştuğunu söyleyebilirdik fakat kapalıysa sorun sistemsel olmaktan çıkıp fiziksel soruna dönmüş demektir. Kablo temassızlığı, HDD var ise yetersiz kalması, aşırı ısınma, umuyorum ki değildir fakat işlemci ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.
Belki ekranın kablosunda temazsızlıkda olabilir güvenilir bir bilgisayarcıya gidin
VRAM ile ilgili olsa sadece harici ekran kartını kullanırken olurdu ama Intel grafikdede oluyormuş sorun VRAM ile ilgili değildir.

MUX Switch açık olsa benim de muzdarip olduğum(laptopa harici monitör bağlı) Intel Graphics'in devre dışı bırakıldığında ekran kartının donanım hızlandırma çakışması sonucu sistemsel bir sıkıntı oluştuğunu söyleyebilirdik fakat kapalıysa sorun sistemsel olmaktan çıkıp fiziksel soruna dönmüş demektir. Kablo temassızlığı, HDD var ise yetersiz kalması, aşırı ısınma, umuyorum ki değildir fakat işlemci ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı