Asus marka laptopta siyah ekran sorunu

DeeJMert

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken Windows yükleme ekranı geliyor ve daha sonrasında dümdüz siyah ekran geliyor ve bilgisayar öyle kalıyor. Format USB'si tapıp format atmayı denediğimde yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebileceğim hakkında fikri olan var mı acaba?

Not: Format USB'sini farklı bir bilgisayarda denedim. Çalışıyor.

Laptop modeli nedir? Boot ettikten sonra kurulum ekranında siyah ekran sorunu genelde arızalı harddiskten veya arızalı bellek modülünden oluyor. Harddiski söküp tekrar kurulum ekranına gelmeyi deneyin. Siyah ekranı geçiyorsa harddiskiniz arızalı demektir. BIOS'dan da devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz.

Diğer deneyebileceğiniz işlemler BIOS'u defaulta çevirip denemek. Mümkünse BIOS güncellemek. Windows kurulumu sırasında flash bellek hariç tüm USB aygıtlarını bilgisayardan ayırın.

Son düzenleme:
Laptop modeli nedir? Boot ettikten sonra kurulum ekranında siyah ekran sorunu genelde arızalı harddiskten veya arızalı bellek modülünden oluyor. Harddiski söküp tekrar kurulum ekranına gelmeyi deneyin. Siyah ekranı geçiyorsa harddiskiniz arızalı demektir. BIOS'dan da devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz.

Diğer deneyebileceğiniz işlemler BIOS'u defaulta çevirip denemek. Mümkünse BIOS güncellemek. Windows kurulumu sırasında flash bellek hariç tüm USB aygıtlarını bilgisayardan ayırın.

Modeli x550ln-xo069d. Biosu güncel değil ve güncelleyemiyorum. Çünkü güncelleme için bataryanın şarjının en az %20 olmasını istiyor fakat benim pilim arızalı olduğu için güncelleyemiyorum. Diğer dediğiniz yöntemleri deneyip geri bildirim yapacağım. Teşekkürler.

Pil arızalı olsa bile BIOS güncellerken uyarı ekranında klavyeden "risky" yazarak BIOS güncellemesini başlatabilirsiniz.

Pil arızalı olsa bile BIOS güncellerken uyarı ekranında klavyeden "risky" yazarak BIOS güncellemesini başlatabilirsiniz.

Screenshot_20200323-134051_Gallery.jpg

BIOS güncellemede bu ekrana geliyorum ve herhangi bişey yazamıyorum hocam.

Klavyeden risky yazacaksınız. Yani yazma yerine yazmayacaksınız direk risky yazacaksınız. İşe yaramazsa risky yazıp entere basın. Capslock açık ve kapalı olarak deneyin.

Klavyeden risky yazacaksınız. Yani yazma yerine yazmayacaksınız direk risky yazacaksınız. İşe yaramazsa risky yazıp entere basın. Capslock açık ve kapalı olarak deneyin.

Sanırım klavyeyi ingilizce mod olarak görüyormuş. "ı" harfiyle yazınca oldu hocam teşekkürler. BIOS u güncelledikten sonra geri dönüş yapacağım. Teşekkürler.

Sık karşılaştığım arızalar genelde RAM ve disk arızası çıkıyor. SSD terfisi yapmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı