Çözüldü Asus N53JL Mac OS X 10.9 Boot Hatası [IOBluetoothHCIController]

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

umitulusoy

Hectopat
Merhaba, technopatın rehberini izledikten sonra şuan uzerinde Win7 olan laptopuma dual boot olarak Mavericks kurmayı deniyorum, ama [IOBluetoothHCIController] komutunda oluşan donmayı aşamadım.

Bios'da Virtualization kapalı, clover bootla GraphisEnabler=Yes/No, -f, -x, PCIRootUID=0/1 kombinasyonlarını denedim.
Transmacle NVDA Kextlerini sildim yinede aşamadım.

Konuları incelediğimizde unibeast ile kurulum yapabılmıs olan kullanıcılar var ama rehber'de clover kullanıldıgını ıcın ve unibeast'le kurulum yapabılmek için once iatkos ml2'yi virtualbox'a kurmak gerektiği için sıcak bakmadım.
unibeastle dual boot oluyor mu onu da bilmiyorum.

Sistem:

• İşlemci Modeli i5-460M
  • Bellek Hızı DDR3 1333 Mhz
  • Bellek miktarı 4 GB
  • Ekran boyutu 15.6 inç
  • Ekran Tipi Full HD-1080
  • Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 px
  • Grafik Kartı NVIDIA GeForce GT 425M + GMA5700MHD

Hata resmi:
ffeHQb5.jpg

Çözüm için önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun klasik. Ben de kendi çabam ile bu sorunu aştım. Büyük ihtimal pc nizde Bluetooth yok olmadığı için error veriyor. Bende bu sorunu IOBluetoothHCIController kext leri silerek aştım.

Bende de vardı aynı hata sorun ekran kartı.
Clover ile hallediliyor ama bu kezde bende klavye ve mouse çalışmadı.

Bu sorun klasik. Ben de kendi çabam ile bu sorunu aştım. Büyük ihtimal pc nizde Bluetooth yok olmadığı için error veriyor. Bende bu sorunu IOBluetoothHCIController kext leri silerek aştım.

Tamamen saçmalamışsınız. Bu sorunun PC'de Bluetooth olması ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok. Bu sorun ekran kartı sorunudur. Bilmediğiniz konularda boş ahkam kesip milleti yanlış yönlendirmeyin! Sorun bariz Optimus sorunu ve ekran kartından dolayı takılıyor. Bu konuya bakın:

https://www.technopat.net/forum/rehberler/46072-cozum-iobluetoothhcicontroller-takilma-mac-os-x.html

Tamamen saçmalamışsınız. Bu sorunun PC'de Bluetooth olması ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok. Bu sorun ekran kartı sorunudur. Bilmediğiniz konularda boş ahkam kesip milleti yanlış yönlendirmeyin! Sorun bariz Optimus sorunu ve ekran kartından dolayı takılıyor. Bu konuya bakın:

https://www.technopat.net/forum/rehberler/46072-cozum-iobluetoothhcicontroller-takilma-mac-os-x.html

Hocam bu hatayı aştım ama çözünürlüğü 1024x768'den 1920x1080'e elle boot dosyasına girmeme rağmen çıkaramadım, öneriniz var mı?

GraphicsEnabler=Yes/No bunları'da denedim.

Ekran kartın Intel HD Graphics olduğundan dolayı maalesef Mac OS'dan tam performans alamazsın. En az HD 3000 olmalı idi.

Uzun süren aramalar sonunda sorunu aştım belki diğer arkadaşlara da yardımcı olur. Aşağıdaki linklerde 1st generation için bu ekran sorununu aşmayı hatta qe/ci özelliklerini aktif edebilmeyi anlatmışlar.
Kombinasyonları denerken ufak bi çetele tuttum 9. ya da 10. denememde Intel HD Graphics için düzgün görüntüyü aldım, şu anda tek sorunum uyku modundan çıkmaması buda çok hayati bir sıkıntı değil gibi.

Linkler:
[GUIDE] 1st Generation Intel HD Graphics QE/CI - Intel - InsanelyMac Forum
[GUIDE] How to enable custom resolution for first-gen Intel HD Graphics (0042:8086 and 0046:8086) - Intel - InsanelyMac Forum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı