Asus N550JV-211D Isınma Sorunu

Analiz03

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Arkadaşlar başlıkta dediğim pc yi şubat ayında aldım yani 5 ay oldu fakat pc nedense aşırı bir ısınma var. Yani aşırı ram kullanımıda olmuyor ama sosyal sitelerde yazışırken tabiri caizse kollarım ter içinde kalıyor. İkinci bir hususda bios ve bazı driverlerın güncellemelerini bir türlü yapamadım. Bazı driverlardan kastım şunlar : Intel(R) HD Graphics 4600,Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter,Realtek PCIe GBE Family Controller,Intel(R) Ekran İçin Ses bunları ben nasıl güncellerim. Otomatik olarak neden güncellemiyor ? Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sıcaklık kaç dereceye çıkıyor ? AIDA64 programından bakıp söyleyebilir misiniz ? Güncel olmadığını düşündüğünüz sürücülerin donanım kimliklerini bize verin. Güncel sürücüleri bulalım.

Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Donanım kimliklerini resim olarak verme yalnız. Sağ tıklayıp kopyala yaptıktan sonra buraya yapıştırın.

İlginiz için teşekkür ediyorum AIDA64'ü indirdim kurdum test ettirdim ve sıcaklık değerleri 90-95 ve bilgisayar boşta durduğunda ram kullanımı yüzde 60-65 lere fırlıyor pc ilk açıldığında ram kullanımı yüzde 60. Donanım kimlikleri ise şöyle
Intel(R) HD Graphics 4600: PCI\VEN_8086&DEV_0416&SUBSYS_11CD1043&REV_06
Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter: PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_21261A3B&REV_01
Realtek PCIe GBE Family Controller: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_11CD1043&REV_0C
Intel(R) Ekran İçin Ses: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2807&SUBSYS_80860101&REV_1000

Birde bunların dışında kalanlarda var yani siz elle manuel olarak güncelleyin diyorsunuz sanırım donanım kimliği vasıtasıyla ama bunu otomaik olarak yapmanın vir yolu veya tavsiyeleriniz nelerdir. Ben bu pc yi ısınma sorunu olmaz dediklerinden aldım çift fanlı felan çok cazip geldi. Acaba normalde de öyle benmi ters bişey yaptım. Pc hiç stabil çalışmıyor tabiri yerindeyse diyebilirim.

Driverları otomatik olarak güncellediğini söyleyen programları tavsiye etmiyoruz. Sorun çıkarır o tarz yazılımlar. Sıcaklık değerleri normalin biraz üstünde. RAM kullanımına takılmayın önemli değil. Tabii sisteminizde virüs olmadığını varsayarak bunu söylüyorum.

Elinizdeki laptop güzel. Bu kadar ısınma yapması normal değil sadece. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ? Virüs olmadığından emin miyiz ?

HD4600 : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/VGA/VGA_Intel_Win81_64_VER101810349601.zip

AR8485 : Atheros.zip — Yandex.Disk
http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/39z1010f.exe
Realtek PCIe : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/LAN/LAN_Realtek_Win81_64_VER803305292014.zip

Intel HD4600 sürücüsünü yüklerken seslerin de yüklenmesi lazım zaten.

Sistemimde virüs olabilir gerçekten çünkü geçen hafta portalsepeti diye bir illet bulaşmıştı onu kaldırana kadar afedersiniz göbeğim çatladı. Antivirüs programım yok ama Advanced SystemCare ve Anti-Malware adlı yazılım var. Pc Freedos geldiği için ancak işletim sistemini alabildim win 8 olarak ve 8.1 e güncelledim. Crackli bir antivirüs programıda yüklemek istemedim açıkcası güvenemedim. Birde verdiğiniz linkler için çok teşekkür ederim. Virüs olup olmadığından emin değilim pc de

Temiz bir kurulum yapmanızda fayda görüyorum. Sisteminizde virüslü dosyaların kalıntısı olabilir. Bunlar da bilgisayar kaynaklarını tüketip fazla ısınmaya sebep olabilir.

Evet. Advanced System Care kullanmayın bir daha da. Ücretsiz olarak Panda Cloud kullanabilirsin ya da 9 ay bedava Bitdefender Internet Security var. Forumun Güvenlik kısmında bulabilirsin.

Asus backtracker ile tekrar format atın, farklı bir modeli bende var, oyunlarda bile 80 derecenin üstünü görmedim. Başka bir sorun olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı