Asus N550JV Pişmanlığım

İnternetteki videolara göre oyun beklentisinde bulunman yanlış olur. İçinde GTX850M ekran kartı var bu laptobun ve 1920x1080 çözünürlükte oyun oynuyorsun. Bahsettiğin oyunları ultra'da açması mümkün değil bu kartın. Kaldi ki Watch Dogs optimize sorunlu olduğu için en güncel masaüstü bilgisayarlarda bile Ultra'da açılmayabiliyor.

HDD 5400 rpm. Ancak 7200 rpm olsa da bir şey değişmezdi beklediğin gibi. SSD almaktan başka çaren yok iyi bir hız istiyorsan. Bunun başka bir yolu yok.

Sıcaklık değerlerini AIDA 64 gibi bir programla bakıp paylaşırsan daha anlamlı olur. Şu anda okuyanların aklında hiçbir şey canlanmıyor çünkü.

Aynı fiyatlarda olacaksa MSİ dan başka alternatif yok. Lenovo vs. hiç bulaşmaya gerek yok (y)

Hocam 7200 olsa bi nebze daha iyi olurdu bence. SSD için de Bluray sökülmesi hiç hoşuma gitmez. İnternette benim bilgisayarımla aynı model olan kişilerin çektiği Ultra videoları var onlarla kıyasladım.

Watch Dogs Ultra 5 DK Sonra
83 derece
BF4 Ultra 5 DK Sonra
76 Derece
Bilgisayarın boşta ısısı 48 -49 civarı
İnternette gezme ısısı 53-57 arası
Açılması 1 dk yada daha uzun sürüyor kapanması da aynen öyle.. :kararsız:

Edit: Hocam karıştırdınız sanırım N550JK da var GTX850M N550JV de GT750M var

Son düzenleme:
Windows 8.1 kurulu değil mi yoksa ? Bir şeyde terslik var. Benim laptobum seninkinden daha düşük özelliklerde 5400 rpm olmasına rağmen saniyeler içinde açılıyor.

Ultra videolarına inanma. O çözünürlükte 750M de 850M de Ultra açmaz o dediğin oyunları. Yalan yanlış videolar dolanıyor ortalıkta her ekran kartı için.

Sıcaklık değerleri daha da yükseliyorsa kötü de o civarlarda kalıyorsa normaldir o laptoba göre. Kötü değerler değil onu söyleyeyim. 7200 rpm de olsa dediğim gibi mekanik disklerin kapasitesi belli. SSD'nin yerini tutması mümkün değil.

Arkadaşlar High Performance modunda Battlefield 4, Grıd 2, Crysis2, Call of duty ghost gibi oyunları sıkıntısız oynadım. Klavye kısmındaki ısınma minumum klavye'nin üst kısmı son derece ısınıyor ama elimi etkileyen bir durum yok ben gayet memnunum. 1080p ekran 16 gb ram iyi denebilecek Nvıdıa 750M şikayet edilecek bir laptop değil yani, Win 8.1 de çok iyi oldu sonuçta ASUS benim düşüncelerim bunlar. 3200 tl verdim en ufak bir pişmanlığım bile yok açıkçası önemli bir nokta da BİOS güncellemesi pc yi alır almaz teknik servisi arayarak BİOS'u da güncelledim. Ekran kartını da sık sık takip ediyorum gerçek bir laptop deneyimi için N550JV !

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 kurulu değil mi yoksa ? Bir şeyde terslik var. Benim laptobum seninkinden daha düşük özelliklerde 5400 rpm olmasına rağmen saniyeler içinde açılıyor.

Ultra videolarına inanma. O çözünürlükte 750M de 850M de Ultra açmaz o dediğin oyunları. Yalan yanlış videolar dolanıyor ortalıkta her ekran kartı için.

Sıcaklık değerleri daha da yükseliyorsa kötü de o civarlarda kalıyorsa normaldir o laptoba göre. Kötü değerler değil onu söyleyeyim. 7200 rpm de olsa dediğim gibi mekanik disklerin kapasitesi belli. SSD'nin yerini tutması mümkün değil.
N56vz aldığımı dün gibi hatırlıyor olmalısın Egemen abi, 8.1 kurulu ve arkadaşın dediği gibi bu kadar hantal bir bilgisayar görmedim. Açılması bir dert kapanması ayrı dert.
Ben alalı 1 yıl etti her gün keşke GE60'ı iade almasalardı diyorum. :(:cry:

Bende hiçbir sorun çıkartmadı. Gayet hızlı açılıyor. Hatta geçen aya kadar format bile atmamıştım. İlk geldiği gibi devam ediyordum. HDD bozuksa onu kontrol edin HD Tune 5.5 ile. 5400 rpm de olsa hızlı çalışıyor bu bilgisayar.

Hocam ben anlamıyorum ki HD TUNE ile tarattım herşeyle tarattım yok Harddiskte bir şey ama bilgisayar dediğim gibi açılışı kapanışı min. 1 dk. Rocketdock kullanıyorum diye oluyordur diyeceğim ama böyle işlemcili bir bilgisayar Rocketdock la bu kadar kasıyorsa vay halimize. Yani ucuz bir bilgisayarda değil ne yapacağım bilmiyorum. :kararsız:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı