Asus P5G41T-MLX BIOS güncelleme sonrası görüntü gelmiyor

Viohx

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer
Anakart Asus P5G41T-MLX.

Uzun süredir BIOS olayini ariyordum. Asus Update Utlity ile anakartin BIOS'unu indirdim ROM dosyasi güncel sürüm.

İlk başta her şeyi tamamladi verify rom yerinde hata verdi. Lutfen daha sonra tekrar deneyin dedi ya da kapatin dedi. Ben de doğal olarak doğru ROM yazilimi olduğu için tekrar yap deyip flasha bastim.

Sonra yine ayni hatayi verdi. Bu sefer yönetici olarak da deneyeyim dedim. Bu sefer de "BIOS information alinami no bios" gibi bir hata verdi. Ben de kapattim bilgisayari ve ekran siyah ekranda kaldi. CMOS yapmayi denedim, pil çikartma, RAM'lerin yerini değiştirme, ekran kartini çikarma falan her şeyi yaptim. Fan yavaş bir şekilde dönüyor, rpm baya düşük. Ne yaptiysam çözemedim.
Lütfen kusuruma bakmayin. Telefondan giriyorum şu an aktif bir PC yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'un dışardan çipe tekrardan yazılması gerekiyor. Geçmiş olsun. BIOS güncellemesi Windows üzerinden yapılması önerilen bir işlem değil. Siz de bunun ne yazık ki canlı bir örneği olmuşsunuz. Bilgisayarcıya götürün.
Capture.JPG
Bu resimdeki çip sökülebiliyor ise ve Ankara'da iseniz bana getirebilir. 20 TL'ye size programlayabilirim. Hatta sistemi de getirirseniz programlayıp deneyebiliriz.
BIOS'un dışardan çipe tekrardan yazılması gerekiyor. Geçmiş olsun. BIOS güncellemesi Windows üzerinden yapılması önerilen bir işlem değil. Siz de bunun ne yazık ki canlı bir örneği olmuşsunuz. Bilgisayarcıya götürün.
Capture.JPG
Bu resimdeki çip sökülebiliyor ise ve Ankara'da iseniz bana getirebilir. 20 TL'ye size programlayabilirim. Hatta sistemi de getirirseniz programlayıp deneyebiliriz.

Son düzenleme:
Çözüm
Eki Görüntüle 364537Bu resimdeki çip sökülebiliyor ise ve Ankara'da iseniz bana getirebilir. 20 TL'ye size programlayabilirim. Hatta sistemi de getirirseniz programlayıp deneyebiliriz.
Ankaranın neresindesiniz acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı