ASUS P8Z77-V LX Mavericks Kurulum sonrası güvenli mod dışında boot edemiyor

akvrstblkc

Hectopat
Merhaba,
Öncelikle sistemim:

• Asus p8-z77-v-lx anakart
  • İntel Core i7 3770 CPU
  • Dolayısıyla Onboard HD4000
  • Ekran kartı yok

Technopat'ın mavericks kurulum videosunu takip ederek işlemleri gerçekleştirdim ve hdd'mi uygun dosya sistemine ayarlayıp yüklemeyi yaptım. Geriye bootloader'ı yüklemek ve diğer bahsettiğiniz yazılımları kurmak/çalıştırmak kalmıştı. Bu yazılımları bir usb belleğe kopyaladım(fat32) ve hackintosh'u boot etmek için clover boot menu'den "boot os x from mavericks"i seçerek işlemi başlattım ancak **** [IOBluetoothHCIController][SearchForTransportEventTimeOutHandler] -- Missing Bluetooth Controller Transport! şeklinde bir hata alıyorum ve öylece kalıyor. HDD ışığında hareket yok yani beklesem de sistem boot etmiyor. BIOS ayarlarımda SATA-AHCI konumunda zaten ssd kullandığım için. Intel virtualization technology de disabled konumunda.

Eğer -x boot flag'ini eklersem sistem boot ediyor ve mavericks açılıyor ancak bu sefer de gereken yazılımları içeren fat32 formatlı usb belleği bir türlü mount edemiyorum. Belki güvenli mod buna izin vermiyordur bilmiyorum ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Her türlü ekran görüntüsü, bilgi paylaşabilirim şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
:)

https://www.technopat.net/forum/bas...asus-p8z77-v-lx-mavericks-resimli-rehber.html

Lütfen biraz araştırma. Şansınıza en detaylı resimli anlatım sizin anakarta.
Hemde gözünüzün önünde duruyor, en tepede, çerçeve gibi en tepede sabit konu.

Güvenli mod olmadan da açılacak sisteminiz. Rehberi iyi okuyun, adım adım, sindire sindire.
Anlamadığınız terim/adım olursa Google'a sormayı ihmal etmeyin.
Güvenli mod bir işe yaramaz. Ne program kuruluri ne ayar yapılır. Ancak sorunu çözmek ve restart yapmak içindir.

Rehberi uygulayın, sonra görüşelim.

[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Merhaba mavericks USB den hadd ye yüklüyorum fakat hdd boot edemiyorum yüklenmemiş olarak gözüküyor
donanım
x58 ud7 anakart
zotac 560ti ekran kartı
i7 960 intel işlemci[/FONT]

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı