Asus PC'ye Format atamiyorum ve Fabrika Ayarlarina Geri dönmüyor

Buğra Ayaz

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
İyi akşamlar technopat ailesi. Asus bir bilgisayarım var yalnız biosunda format atmak için değişiklik yapamıyorum. Örneğin: USB veya cd'den format atacağım bunlar yok biosun içinde. Ve ayriyeten fabrika ayarlarina geri döndüremiyorum eksik sürüm diyor. Acil yardım edebilecek olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yapılıyor?

Şuan fabrika ayarlarına dönmeye çalışıyorum ama "kurtarma ortamı bulunamadı" uyarısı veriyor. Sanırım tek yol temiz bir format. Ama biosu nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğimi bilmiyorum.

Nasıl yapılıyor?

Şuan fabrika ayarlarına dönmeye çalışıyorum ama "kurtarma ortamı bulunamadı" uyarısı veriyor. Sanırım tek yol temiz bir format. Ama biosu nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğimi bilmiyorum.

Bilgisayarınız laptop ise "Exit" kısmında "Load Optimized Defaults" veya "Restore Defaults" gibi bir seçenek bulunacaktır bu yazının üzerine gelip enter tuşuna basınız. Sonra gelen soruya "Yes" diyerek cevap veriniz :)

Dedim ama halen aynı sorun var. Nedense bios'da karşıma hangi şekilde format atacağımın sıralaması çıkmıyor. İşin garip tarafı win 8.1 CD'mide boş CD olarak görüyor. Cd'yi başka bilgisayara takınca normal dolu gözüküyor ama bu gıcık bilgisayar boş CD olarak görüyor.

Dedim ama halen aynı sorun var. Nedense bios'da karşıma hangi şekilde format atacağımın sıralaması çıkmıyor. İşin garip tarafı win 8.1 CD'mide boş CD olarak görüyor. Cd'yi başka bilgisayara takınca normal dolu gözüküyor ama bu gıcık bilgisayar boş CD olarak görüyor.

Düzgün bir şekilde yazdırdığınızdan emin misiniz ? Lütfen bir de USB Bellek ile deneyiniz.

Evet eminim çünkü daha dün başka bir bilgisayara format attım.

Tamam gördü şimdi. Biraz kirliymişde :) Dediğiniz işlemi yaptım bios'da ancak sıralama çıkmadı onu ne yapabilirim?

Bilgisayarınızda BIOS Menüsüne girin."Boot Option #1" yazan yeri DVD sürücünüzün adı olarak değiştirin.F10'a basın "Yes" diyerek çıkın ve bekleyin.Hala gelmiyor mu ?

Tamam gördü şimdi. Biraz kirliymişde :) Dediğiniz işlemi yaptım bios'da ancak sıralama çıkmadı onu ne yapabilirim?

BIOS Menüsüne girip "Boot Option #1" yazan yeri DVD sürücünüz veya USB Belleğiniz (hangisiyle boot edecekseniz) yapın. F10'a basıp Yes diyerek çıkın ve bekleyin 1-2 sn. gelmesi gerek, kurulum ekranının.

Deniyorum 1 dakika.

Maalesef olmuyor isterseniz fotoğraf yollayabilirim? DVD RW F :) diye açtım olmadı. İlk kez bu kadar zorlandım :(

DVD RW (F: )

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı