ASUS Phoenix 1660 Ti soğutucu değişimi mümkün mü?

Zymnax

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. 3 senedir sıkıntısız problemsiz ASUS Phoenix 1660 Ti modelini kullanmaktayım. Aldığım günden beri ağır yükte 85 dereceyi görmekte. Fakat son zamanlarda bu sıcaklığa çok daha çabuk ulaşmaya başladı ve bu durum beni endişelendiriyor. Ayrıca eski performansına sahip olmadığını hissetmeye başladım.

Bu ekran kartına uygun bir soğutucu alıp değiştirmem, veya bir profesyonele değiştirtmem mümkün müdür? Varsa aftermarket GPU soğutucusu var mıdır bildiğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 3 senedir sıkıntısız problemsiz ASUS Phoenix 1660 Ti modelini kullanmaktayım. Aldığım günden beri ağır yükte 85 dereceyi görmekte. Fakat son zamanlarda bu sıcaklığa çok daha çabuk ulaşmaya başladı ve bu durum beni endişelendiriyor. Ayrıca eski performansına sahip olmadığını hissetmeye başladım.

Bu ekran kartına uygun bir soğutucu alıp değiştirmem, veya bir profesyonele değiştirtmem mümkün müdür? Varsa aftermarket GPU soğutucusu var mıdır bildiğiniz?
Gpu fanları satılıyor fakat kasa almanı öneririm. Sıcaklığın ana sebebi kasa olabilir kötü hava sirkulasyonu mesh olmaması vb.

Bu kart zaten ısınan bir model, testlerde de 75-80 derecenin üstüne çıkabilen bir kart, ki soğutucusu da basit yapıda, yeterli olmuyor, en iyi yapabileceğiniz şey soğuk bir ortamda kullanmak ve hava akışını sağlamak.

3 yıl olduysa termal macun ve termal ped bakımı yaparak sıcaklıkları düşürebilirsin. Ayrıca kasa hava akışıda önemli.

3 yıl olduysa termal macun ve termal ped bakımı yaparak sıcaklıkları düşürebilirsin. Ayrıca kasa hava akışıda önemli.
Corsair Spec RGB Delta model kasasini kullaniyorum. Onden 3 tane iceri ufleyen fan var. Yukarida 2 kasa arkasinda da 1 tane fan var. 3 giris 3 cikis yani. Daha iyi bir akis saglamam mumkun degil gibime geliyor.

Termal macun ve termal ped bakimini Asus garanti kapsaminda yapar mi acaba?

Corsair Spec RGB Delta model kasasini kullanıyorum. Onden 3 tane iceri ufleyen fan var. Yukarida 2 kasa arkasinda da 1 tane fan var. 3 giris 3 cikis yani. Daha iyi bir akis saglamam mumkun degil gibime geliyor.

Termal macun ve termal ped bakimini ASUS garanti kapsaminda yapar mi acaba?

Aynı kasayı kullanıyorum yukarıdada egzoz fanı varsa hava akışı iyi sayılır. Eğer garantisi varsa garanti yapar sanırsam.

Geri
Yukarı