Asus Phoenix RTX 2060 80 Derece olması normal mi?

Hidden Gem

Decapat
Yer
Karaman
Daha fazla  
5 gün önce topladığım bilgisayarımda ekran kartım %100 yükte kasa fanlarını %90 hızda çalıştırmama rağmen oyunlarda 77-78 derecede maksimum 80 derecede çalıştığını tespit ettim. Asusun tek fanlı bir modelini uygun olduğundan tercih ettim. Kasanın önünde 3 adet hava çeken arkasında ise 1 adet kasa içindeki havayı dışarı atan fan var. Malum temmuz ayındayız 35 derece hava sıcaklığında bu değerler normal midir karta bir zarar verir mi? Boştayken 31-32 dereceleri görüyor kart.

Uzun süreli 7-8 saat civarı oyunlarda aktif olarak kalmamda bir sıkıntı yaşarım diye korkuyorum 2 saat oynayıp kapıyorum aralıklarla paranoyağım sanırım. 78-80 derece arası uzun süreli oyun yükünde ekran kartı zarar görmez değil mi? Kış ayında daha da düşeceğini tahmin ediyorum.

Ben olsam PSU'nun üstüne fan yapardım custom bacaklarını kısa çubuktan yaparak ayrıca kasanın tam altında fan yeri varsa orayada bi 12CM fan atın bence özellikle PSU'nun üstündeki fanın katkısıyla 5 derece ortalama düşecektir. Kasanızın etrafı açık demi yoksa o zaman sıkıntı olabilir.
Birde ekran kartının altındaki 2 demiri daha sökün arkadan da hava gelsin.
En yakın zamanda DUAL versiyona geçmeye çalışı ben uğraşmam derseniz.

Ben olsam PSU'nun üstüne fan yapardım custom bacaklarını kısa çubuktan yaparak ayrıca kasanın tam altında fan yeri varsa orayada bi 12CM fan atın bence özellikle PSU'nun üstündeki fanın katkısıyla 5 derece ortalama düşecektir. Kasanızın etrafı açık demi yoksa o zaman sıkıntı olabilir.
Birde ekran kartının altındaki 2 demiri daha sökün arkadan da hava gelsin.
En yakın zamanda DUAL versiyona geçmeye çalışı ben uğraşmam derseniz.
XIGMATEK Kasam bu öndeki 3 fanın önündeki camı çıkardım öyle kullanıyorum daha rahat hava çekmesi için. Yandaki camlar takılı duruyor. 2 Demiri daha sökmeyi denerim. Kasayı yeni aldım ucu ucuna bütçeyle yakın zamanda dual geçebileceğimi sanmıyorum.

Birde msi afterburner ile ekran kartı fanını en az %80 yapın ısı düşmezse ne olayım.
Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    116,8 KB · Görüntüleme: 186
XIGMATEK Kasam bu öndeki 3 fanın önündeki camı çıkardım öyle kullanıyorum daha rahat hava çekmesi için. Yandaki camlar takılı duruyor. 2 Demiri daha sökmeyi denerim. Kasayı yeni aldım ucu ucuna bütçeyle yakın zamanda dual geçebileceğimi sanmıyorum.
Siz en yakın zamanda önce Fan hızını arttın sonra demiri sökün birde benim dediğim gibi fan yapın.
Asus gpu tweak 2 ile kendim yaptım profile oluşturup fanları hızlandırdım. Msi afterburner nasıl kullanılıyor çözemedim.
O zaman o programla fanı fullleyin.

Uzun süreli 7-8 saat civarı oyunlarda aktif olarak kalmamda bir sıkıntı yaşarım diye korkuyorum 2 saat oynayıp kapıyorum aralıklarla paranoyağım sanırım. 78-80 derece arası uzun süreli oyun yükünde ekran kartı zarar görmez değil mi? Kış ayında daha da düşeceğini tahmin ediyorum.
Hocam herhangi bir sıkıntı yok yaz ayları normaldir. Kart fan hızını arttırmayı deneyin. Tam yükte aldığınız değerler normaldir.

Ekran kartında tek fan var ve RTX 2060'da güçlü bir GPU. 80 derece çalışması özellikle de yaz aylarında normal. Bir sıkıntı da yaratmayacaktır 80 derece çalışması.

Geri
Yukarı