Asus R7 240 mı Asus GT630 (odb cooling) mi ?

Hayır ikiside aynı performans verir. Düşük performans derken söylemek istediğim bu kart bir R9 280 ve ya R9 270 değil onlar daha fazla güç tüketip daha fazla performans veriyor.Senin bütçene göre R7 240 daha iyi.

R7 240 alabilirsin. Aman gt630 almayın. Birde pasif soğutma sadece film izlemeye yeter.

Herkese tavsiyeleri için teşekkürler :) Yarın bir sorun çıkmassa Vatan'dan Sapphire R7 240 alıp sizlerle performans testini vs. paylaşacağım.

Sağlıcakla...

Merak eden varsa, bugün Vatan'dan ASUS R7 240 ekran kartını aldım ve driver vs. herşeyiyle kurdum ve CS:GO oynadım...Sonuç Harika ! 1080p 'de neredeyse her ayar yüksek modda benim külüstür pc'im ve ekran kartı çok güzel bir iş çıkardılar. Ekran kartı 65 dereceyi gördü en yüksek ama hiç sorun değil 65 derece fazla değil bana göre ve oyun deneyimim harikaydı... Yaza kadar idare edecek gibi gözüküyor. Yardım eden etmeyen herkese teşekkürler.

1080P'de kaç FPS'alıyordunuz karta? CS:GO oynamak iseyipte bütçesi az olduğu için ekran kartı alamayan bir arkadaşım var. En azından bu kartı alabiliriz ona. 60FPS sabit almak istiyor sadece.

Peki FHD'de nasıl bir performans verir sizce? Ya zaten 200-250'lerde gözü yok. 60HZ monitör olduğu için 60FPS sabit versin yeter diyor. Başka oyun oynamıyor zaten.

CS GO'da FHD oynayan pek görmedim. Varsa da düşük liglerde amatör bir şekilde takılıyordur. CS GO'daki mantık; çözünürlüğü düşürüp grafik ayarlarını kısarak daha yüksek FPS almak ve oyuna daha iyi odaklanıp rakibi daha kolay öldürmektir. R7 240 ile istediği performansı alabilir diye düşünüyorum. Garanti olsun diyorsanız R7 250 önerebilirsiniz.

FPS yani First Person Shooter oyunlarında alınan her FPS'nin akıcılığı ve oynanışı arttırdığını düşünüyorum. Kendi sistemimde 800 FPS alırken tatil sebebiyle kardeşimin R7 240'lı sisteminde 150 FPS 'de oynuyorum. İki oyun deneyimim arasında ciddi derecede performans farkı var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı