Asus R7 240 - Pentium Dual Core E6500 Darboğaz Yapar Mı?

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün bilgisayarıma ''Asus R7 240 2 GB 128 Bit'' Ekran kartımı taktırdım.

Sistemim ;

İşlemcim : Pentium Dual-Core CPU E6500 @2.93GHz
Ram : 8 GB
Ekran kartı : Asus R7 240 2GB

Benim merak ettiğim acaba darboğaz sorunu olur mu?

Warface ve CS:GO Gibi oyunlarda denediğimde kasıyor gibiydi. Acaba ekran kartını yeni taktırdığım için olabilir mi?

Cevaplarınızı bekliyorum..

Bana işlemci düşük gibi geldi ama CS:GO da kasmasını anlayamadım. Ekran kartınızın ve işlemcinizin ısı değerlerine bakın birde olmazsa işletim sisteminizin ne olduğunu bilmiyorum fakat 7 ve altıysa format atmanızı tavsiye ederim Win 8.1 Pro 64 bit kurmanızda fayda var. Hem bu şekilde sistem format esnasında sistem bileşenlerini (ekran kartıyla birlikte) daha iyi tanıyıcaktır. Ayriyaten eski ekran kartınızda AMD'se AMD'den AMD'ye geçiyorum driver sorunu olmaz demeyin güncelleyin olmadı silin ve ekran kartınıza uygun driveri yükleyin. Formatı en son çare olarak düşünebilirsiniz diğerlerine bakmadan atmayınız.

Şuanki işletim sistemim Windows 7 Professional.

CS:GO'da 1360x768'te ve 1024x768'te kasıyordu pek anlamadım. Driverları tekrardan silip kurmaya çalışacağım.

CS:GO ve Warface'de kasıyor gibiydi. Bf3 yükleyip deniyeceğim bir de kasıyormu diye :D

Kasma sorunu düzeldi gibi,BF3 İndirip Multiplayer'inda test yaptım Medium ayarlarda akıcı şekilde oynanıyor :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı