ASUS R9 280 yüksek sıcaklık sorunu

Stunter36

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar.
Önceki sorumdaki yanıtlar için teşekkürler bir soru daha sormak istiyorum.
Geçenlerde B350F anakart aldım ve R3 1200 ile kullanıyorum.
İlk taktığımda ısısı yüksek gelmişti ısınıyor sanmıştım ama şimdi masaüstünde 45 50 oyunda Max 63 derece görüyor 1.28 Volt ile 3.6GHz hızda.
Anakrtı değiştirince ekran kartım macunu eski olmasına rağmen 74 75 dereceyi geçmezdi ekran kartım ASUS R9 280 bu arada.
İlk taktığımda 84 85 dereceyi buldu bende sonraki gün macun alıp ekrn kartını parçalaıp her yerini temizledim temizce macun sürüp topladım taktım bilgisayarı açtığımda yine 80E vuruyor ısısı sonra bir daha açtım tekrar macunu temizleyip yine sürdüm ısı yine aynıydı A320 anakartta işlemci ekran kartını frenliyor muydu acaba ondan mı ısınmıyordu şimdi işlemcim bayağı hızlı çok kullanışlı.
MSI Afterburner kurdum voltajı 1125'de şu anda %100 kullanımda 75 76 derece oluyor kasa kapağı açık şekilde.
İnternetten 3 tane fan sipariş ettim orta düzeyde onlar gelince kapağı kapatmayı düşünüyorum.
Sizce anormal bir durum varı ekran kartımda bir sorun olarbilir mi yoksa bu kadar ısınması normal mi?
İşlemci kapak açık 62 Max 63 derece oluyor kasada sadece önde ve arkada egzoz fanı var çarşamba günü üste 2 tane öne 1 tane daha takıcağım.

Kasanız nedir? Sirkülasyon yetersiz ise ekran kartı ısınabilir. Kasanın ön kapağı ve yan kapağı çıkıyorsa açıp test edin.

Kapak açık 80'e vuruyor macununu da yeni değiştirdim havanın sıcaklığına vuruyorum artık. 3 tane orta seviye fan sipariş ettim 2 tane üste 1 tane de öne takacağım extra bakalım nasıl olacak. Ekran kartı 300 Watt çekiyor yükte eski olduğu için diyebilirsiniz belki ama 71 72 derecede kullandığımı biliyorum kartı, belki de ömrü doluyor artık :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı