ASUS R9 280X Mantle Desteği var mı ?

osidimenia

Hectopat
Herkese merhaba;
Asus R9 280X Directcu 2 Top aldım. Sanırım çarşamba günü elimde olur. İlk defa AMD tabanlı ekran kartı aldığımdan Mantle çok bilmiyorum. Sizden ricam bu kartta Mantle var mıdır ? Bir de sistemim darboğaz olur mu ?

• İşlemci: AMD FX 8120
  • Anakart: ASUS M5A97 LE R2.0
  • RAM: Kingston Hyperx 8 GB 1600 MHz DDR3
  • Sabit disk: Western dijital 1 TB 64 MB cash 7200RPM
  • Kasa (güç kaynağı dahil): Corsair CX 750 80 Plus
Bu sistemde bu kart darboğaz olur mu ? Değerli arkadaşlar bilgileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. O işlemci ve belleklere darboğaz yapacak bir ekrankartı daha icat edilmedi. Çok güzel bir kartı. İyi bir seçim yapmışsın fakat R9 serisinde ben Asus önermiyorum. Bakır boruların yanlış konumlandırılması yüzünden ısınma sorunu çeken arkadaşlar var. Umarım siz bu sorunları yaşamazsınız. İşletim sistemini Win 8.1'e terfi ettir. Amd bazı özelliklerini sadece Win8.1 de kullandırıyor.
Sorun yaşarsanız bununla değiş edebilirsiniz. Üstelik paranız cebinizde kalır.
Sapphire R9 280X Dual-X Oc Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Darboğaz olmaz. Fakat keşke bir danışsaydınız. Asus yerine Sapphire Toxic veya Vapor-X Tri-X modeli alınabilirdi. Siparişi iptal edebiliyorsanız edin. Ben Sapphire veya Powercolor almanızdan yanayım. Yine de hayırlı olsun.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Peki bu Mantle desteği bu kartta var mıdır ? Bu kartı ne yazık ki değiştirme şansım yok. Olsa size kesinlikle danışmadan asla almazdıö. Öğrenmek isteğim bu kartta Mantle desteği var mıdır ? Oyunlarda görebilir miyim ?

AMD'nin kendi sitesine baktığımda 14.4 sürümü var. 25.4.2014 tarihli en son çıkan sürümünü indirip kursam yeterli midir ? Zaten daha yenisini görmedim.

Evet en yenisini indirin ve ayda bir de olsa güncelleme sayfasını kontrol edin. Çünkü kartı güncel tutmanız çok iyi olacaktır. Bu sırada 7 gün içinde iade hakkınız vardır. Bunu kullanarak yerine Sapphire veya Powercolor almanızdan yanayım. :)

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Dediğim gibi ekran kartını değiştirme şansım yok. Windows 8.1'e müsait bir zamanda geçeceğim. Bilgisayarda vaktimin çoğunu oyunlar alıyor. Oyun hastasıyım. Bu kart sanırım yeterli olacaktır. Hakkınızı helal edin. Çok emek verdiniz. İyi forumlar.

Bu arada senin aldığın Asus R9 280X diğer markaların R9 280X'inden daha performanslıymış kardeşim. Isınma sorunu yaşamazsan değiştirmene gerek kalmaz. 400 mhz daha hızlı senin kartın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı