ASUS Rampage 3 Formula anakart yerine MSI B450 Tomahawk alınır mı?

Raptor_Z

Decapat
Merhabalar kasam Cooler Master ağır bir kasa(modeline şimdi bakamam bilgisayarcıda ) eski anakartı ASUS Rampage 3 Formula idi ve ben onun yerine MSI B450 Tomahawk almayı düşünüyorum. Sizce kasaya uyabilir mi? Tahminen uyar mı yani? Sabah modelini öğrenip atarım kasanın. Kasa 2010 yılından kalma.

Elindeki anakart 1366 soket ve Intel bir anakart. Almak istediğin anakart ise AMD ve AM4 soket bir anakart. Uyumsuzdur.

İşlemci, anakart ve RAM üçlüsünü aynı anda değiştirmen gerekiyor eğer bir değişiklik yapacaksanç.

Eğer 1000TL'lik anakartı 2010 yılından kalma muhtelemen -hava akışı özürlü- bir kasaya takmak istiyorsanız, neden olmasın. -Tahminen- olacaktır. (%50-%50 diyelim :) ) Ayrıca biri Intel diğeriyse AMD!

Hayır hocam RAM işlemci değişecek zaten sadece anakart tahminen kasaya uyar mı ben sadece onu merak ediyorum
Hayır hocam RAM işlemci değişecek zaten sadece anakart tahminen kasaya uyar mı ben sadece onu merak ediyorum

Çünkü her anakart her kasaya uymaz diye duymuştum burda
Elinizdeki anakartınız DDR3 sistem yeni sisteme mi geçiyorsunuz? Yoksa sadece anakart mı değişecek?
Hocam yeni sisteme geçiyorum fakat anakart kasaya uyar mı? Tahminen uyar mı? Çünkü burda her anakart her kasaya uymaz diye duymuştum

Hayır hocam RAM işlemci değişecek zaten sadece anakart tahminen kasaya uyar mı ben sadece onu merak ediyorum.

Çünkü her anakart her kasaya uymaz diye duymuştum burada.

Hocam yeni sisteme geçiyorum fakat anakart kasaya uyar mı? Tahminen uyar mı? Çünkü burada her anakart her kasaya uymaz diye duymuştum.

Kasanın modelini bilmemiz lazım. 10 yıl önce mini ITX kasalarda vardı ATX de.

Geri
Yukarı