ASUS ROG Ally vs PS5 vs laptop

ROG Ally veya Steam Deck bana göre daha mantıklı çünkü bazı oyunlar bu konsollara özel olarak optimize ediliyor RTX 2060 2070'i bile geçtiği oyunlar olabiliyor.

Güzel bir masaüstü alabilirsin 4060 5600 kasalar 20-21e bulunuyor.
Güzel bir televizyon varsa ikinci el ya da sıfır PS5 alıp PS Plus alıp rahat oyun oynayabilirsiniz. Oyun için laptop önermiyorum zorunlu olmadığı sürece almayın.

Laptoplar genel olarak uzun ömürlü olmuyor. 2-3 sene sonra laptoplar kendisini hep ileriye atıyor ve önceki nesil kullanılmaz gibi gözükebilir.

Şöyle bir fikir sunsam size mantıklı mı değil mi söyler misiniz;
PlayStation 5 alsam (Pro beklemek beklememek bilmiyorum onu da ayrıca soruyorum) ve ROG Ally alsam yanında da 1 monitör alsam sağlam bir PC sistem veya laptop parasına ikisini halletsem nasıl olur?

Uzun yıllar oyun oynamak istiyorsan, sabit donanım açısından PS5 öneririm. Bu konsollar, bozulmadıkları sürece 10-15 yıl oyun oynatır (firmalar desteğini kestikten sonra yeni oyun çıkmayabilir). (PS5 alsan bile ileride PS5 PRO çıktığında takaslayabilirsin üzerine biraz para verip)

Ben zamanında PS5 konsolumu satıp Asus Rog Ally aldım, bir süre kullandıktan sonra hevesim geçti ve onu satıp geri PS5 aldım. Her iki cihazı da kullandım.

Burada önemli olan anlık heveslerden ziyade ihtiyaçlarını dinlemek. Sadece amacın oyun oynamak ise, uzun süre PS5 al ve geç. Sadece oyunlara para verirsin ve uzun süreçte PS Plus alırsan dev bir kütüphane de geliyor.

Asus Rog Ally Z1 işlemciliydi, FSR ve FPS boost özellikleri vardı. 720P'de düşük ayarlarda oyunları düzgün oynayabildim. Hevesim geçince de elden çıkardım.
Ek olarak PS5 alırken sıfır cihaz almak yerine temiz 2. El cihazlara yönelmenizi öneririm arada devasa fiyat farkları oluyor. Ben genelde ikinci el olarak satın alıyorum 14-20 arasında değişiyor fiyatlandırmaları.

Amacım minimum bütçe ile uzun yıllar oyun oynamak ama her işime yarayacak bir alette istiyorum. Kafam çok karışık ne alacağımı bilmiyorum.
Sistem kasa önermeyin vadesiz taksitli alınamıyor ise yüksek vade süreli değilse.

Bugün için öncelikle PS5'i özel oyunlar için alacaksanız almalısınız. Yoksa ben masaüstü hazır sistem almanızı en başta öneririm. Laptop alacaksanız ekran kartı minimum RTX 4070 olmalı ki PS5 civarı ve daha iyi bir oyun deneyimi sunsun. Onların da fiyatları çok daha yüksek bu yüzden Masaüstü tarafında RTX 4060, 4060 Ti'li hazır sistem her yönden iyi olacaktır. Hem Xbox hem PS özel oyunları da geliyor PC tarafına. Eğer sadece tek tıkla oyuna girmek istiyor ve GTA 6 oynama isteğiniz varsa erkenden özel Sony oyunlarına ilginiz yoksa direkt Series X öneririm.

Şöyle bir fikir sunsam size mantıklı mı değil mi söyler misiniz;
PlayStation 5 alsam (Pro beklemek beklememek bilmiyorum onu da ayrıca soruyorum) ve ROG Ally alsam yanında da 1 monitör alsam sağlam bir PC sistem veya laptop parasına ikisini halletsem nasıl olur?

Hocam 4070 Super'li bir PC dizip 2K 144Hz ekran alıp oyun oyna o bütçeye çıkacaksan yanına da Series S alır konsol rahatlığı olur. PS 5 oynayacaksanız kaliteli bir televizyon olmalı yoksa gidin PC toplayın.

Bugün için öncelikle PS5'i özel oyunlar için alacaksanız almalısınız. Yoksa ben masaüstü hazır sistem almanızı en başta öneririm. Laptop alacaksanız ekran kartı minimum RTX 4070 olmalı ki PS5 civarı ve daha iyi bir oyun deneyimi sunsun. Onların da fiyatları çok daha yüksek bu yüzden masaüstü tarafında RTX 4060, 4060 Ti'li hazır sistem her yönden iyi olacaktır. Hem Xbox hem PS özel oyunları da geliyor PC tarafına. Eğer sadece tek tıkla oyuna girmek istiyor ve GTA 6 oynama isteğiniz varsa erkenden özel Sony oyunlarına ilginiz yoksa direkt Series X öneririm.

PC'den anlıyorsanız 35e falan 6800XTLI yoksa biraz bütçe arttırıp 4070SUPER 7500F'li hazır PC alın yanına bir tane Xbox 9. nesil konsol alın. İstediğimiz oyunu oynayın hem PS 5 hem el konsolu saçma olur. PS5 Pro çıktıktan sonra PS 5 ikinci elin fiyatı düşer gibi. İlla alacağım diyorsanız bekleyin. Konsol istiyorum derseniz Series S ve Ultimate Game Pass alın hem PC hem konsolda kullanın.

Kafamı daha çok karıştırdınız teşekkürler 😂😂😂

Hocam 4070 Super'li bir PC dizip 2K 144Hz ekran alıp oyun oyna o bütçeye çıkacaksan yanına da Series S alır konsol rahatlığı olur. PS 5 oynayacaksanız kaliteli bir televizyon olmalı yoksa gidin PC toplayın.

PC'den anlıyorsanız 35e falan 6800XTLI yoksa biraz bütçe arttırıp 4070SUPEr 7500F'li hazır PC alın yanına bir tane Xbox 9. nesil konsol alın. İstediğimiz oyunu oynayın hem PS 5 hem el konsolu saçma olur. PS5 Pro çıktıktan sonra PS 5 ikinci elin fiyatı düşer gibi. İlla alacağım diyorsanız bekleyin. Konsol istiyorum derseniz Series S ve Ultimate Game Pass alın hem PC hem konsolda kullanın.

PS5 şu anda 17k da dijitali 18 civarıda Slim'i.

PC'den anlıyorsanız 35e falan 6800XTLI yoksa biraz bütçe arttırıp 4070SUPEr 7500F'li hazır PC alın yanına bir tane Xbox 9. nesil konsol alın. İstediğimiz oyunu oynayın hem PS 5 hem el konsolu saçma olur. PS5 Pro çıktıktan sonra PS 5 ikinci elin fiyatı düşer gibi. İlla alacağım diyorsanız bekleyin. Konsol istiyorum derseniz Series S ve Ultimate Game Pass alın hem PC hem konsolda kullanın.

ROG ve PS5 fikrim şundan dı hem konsolun olsun hem bilgisayarım.

Bugün için öncelikle PS5'i özel oyunlar için alacaksanız almalısınız. Yoksa ben masaüstü hazır sistem almanızı en başta öneririm. Laptop alacaksanız ekran kartı minimum RTX 4070 olmalı ki PS5 civarı ve daha iyi bir oyun deneyimi sunsun. Onların da fiyatları çok daha yüksek bu yüzden masaüstü tarafında RTX 4060, 4060 Ti'li hazır sistem her yönden iyi olacaktır. Hem Xbox hem PS özel oyunları da geliyor PC tarafına. Eğer sadece tek tıkla oyuna girmek istiyor ve GTA 6 oynama isteğiniz varsa erkenden özel Sony oyunlarına ilginiz yoksa direkt Series X öneririm.

PS5 özel oyunu istiyorum Xbox asla istemiyorum aynı zamanda rekabetçi oyunlarda oynamak istiyorum LoL Valorant vs.

Sürekli taşıma durumun yoksa;

yakında 5. yılına girecek her oyunu bilgisayara çıkan bir konsol,
şarjı iki saatte biten ve yakında yenisi piyasaya sürülecek (belki sürülmüştür takip etmiyorum) bir el konsolu mu,
yoksa bilgisayar mı alırsın?

20 bine alacağın laptoptan bu üç platformdan alacağın performansı alamayacağından bahsetme gereği bile duymadım.

Klavye mouse vardır herhalde. Hem pc hem konsolunuz olsun daha iyi. 7700XT güçlü bir Kart her oyunu 2kda rahat oynarsınız.

Sürekli taşıma durumun yoksa;

Yakında 5. yılına girecek her oyunu bilgisayara çıkan bir konsol,
Şarjı iki saatte biten ve yakında yenisi piyasaya sürülecek (belki sürülmüştür, bilmiyorum) bir el konsolu mu,
Yoksa bilgisayar mı alırsın?

20 bine alacağın laptoptan bu üç platformdan alacağın performansı alamayacağından bahsetme gereği bile duymadım.

Bilgisayar ama laptop tercihim olurdu kızmaz isen.

Yeni konular

Geri
Yukarı