ASUS ROG G16 RTX4060 FPS değerleri normal mi?

StormToDie

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ASUS ROG STRIX G16 RTX4060'lı bir laptop aldım. Oynadığım oyun BF 2042 MSI Afterburner programı indirdim FPS değerlerini görmek için. Oyun içi 100-130-140 civarı değişiyor FPS değerleri ama seri dönüşlerde vs kasıyor hissi veriyor. Ultraya alınca FPS yuksek görünüyor ama hissiyat iyi vermiyor. Psikolojik olabilir mi? Daha önce masaüstüm vardı bayağı tatmin ediyordu ama 2K ekranı vardı. Bu laptopta 1920x1200 ekran var. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Hocam başka oyunda denedin mi? Bende de Asus Tuf Ryzen 7 7735HS RTX 4060 cihaz var. ETS 2, Rust, GTA V, The Forest, Rocket League, Valorant testleri yaptım. Bunlardan birini oynuyorsanız değerleri yazabilirim. Benden az daha iyi alırsınız (İşlemciniz İ7 13650HX'tir diye tahmin ediyorum, bendekinden iyi bir CPU)

Hocam başka oyunda denedin mi? Bende de Asus Tuf Ryzen 7 7735HS RTX 4060 cihaz var. ETS 2, Rust, GTA V, The Forest, Rocket League, Valorant testleri yaptım. Bunlardan birini oynuyorsanız değerleri yazabilirim. Benden az daha iyi alırsınız (İşlemciniz İ7 13650HX'tir diye tahmin ediyorum, bendekinden iyi bir CPU)
Dostum gta 5 için değerleri yazabilirsiniz

Bende de 4070'li versiyonu var. BF2042 "input lag" konusunda hala sorunlu bir oyun. Ancak BF5 ya da denediğim diğer oyunlarda da bana akıcılık hissi vermedi. Bunun en büyük nedeni de 7 ms tepki süresine sahip paneli olabilir gibime geliyor. Tabii yazılımsal da olabilir ancak ben de memnun değilim verdiği performanstan. Ek olarak yüksek fan hızlarında özellikle manuel mod maksimum fan hızında ıslık sesine benzer sesler çıkarıyor mu sizin dizüstünüz?

Bende de 4070'li versiyonu var. BF2042 "input lag" konusunda hala sorunlu bir oyun. Ancak BF5 ya da denediğim diğer oyunlarda da bana akıcılık hissi vermedi. Bunun en büyük nedeni de 7 ms tepki süresine sahip paneli olabilir gibime geliyor. Tabii yazılımsal da olabilir ancak ben de memnun değilim verdiği performanstan. Ek olarak yüksek fan hızlarında özellikle manuel mod maksimum fan hızında ıslık sesine benzer sesler çıkarıyor mu sizin dizüstünüz?
Fanlar silent moddayken kulağımı dibine yaklaştırıp ufak cızırdama duyuyorum ama işlemci vs işlem yaparken ki sesi olabilir en sessiz moddayken dibine girmeden duyulmuyor onun dışında ultımate moddayken sadece hava ve fan sesi duyuluyor oda normal dostum.

Geri
Yukarı