ASUS ROG STRIX G16 vs MSI Katana 17

Bütçe
55000

allinnen

Yoctopat
Daha fazla  
MSI'ın Katana 17 modeli (https://www.hepsiburada.com/msi-kat...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003UCGZK) ve ASUS ROG (https://www.hepsiburada.com/asus-ro...wuxga-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv000048whiu) arasında kaldım.

Açıkçası ekran büyüklüğü çok önemli değil, çünkü zaten kodlama veya günlük işler için 16" MacBook kullanıyorum ve ekstra monitörüm de var, dolayısıyla kasa kalitesi de çok önemli değil, çünkü evden pek dışarı çıkacak bir cihaz olmayacak. Şu an gaming laptop olarak da ASUS ROG'nin 1650'lik ekran kartlı olan versiyonunu kullanıyorum, gayet memnunum nispeten daha eski oyunları oynarken, özellikle soğutma sistemi başarılı, fan sesi ilginç derecede az fakat MSI hakkında hem çok olumlu hem çok olumsuz şeyler duyuyorum.

ROG'den daha emin gibiyim zaten yıllardır kullanıyor olduğum için. Yani aslında ROG'den çok MSI hakkında kafam karışık. Açıkçası Katana'nın fan sesinin biraz yüksek olduğunu duydum, ki hiç hoşanmam fan sesinden. Bir de yapay zeka ile alakalı çalışmalarım için bir nebze daha iyi bir ekran kartı iyi olur tabii, 8 GB VRAM'e rağmen ihtiyacımı karşılar gibi düşünüyorum.

Yalnız, şu an kullanmakta olduğum ROG'nin ekran parlaklığı epey bir düşük. ROG IPS panelken MSI TN panel. Bu konuda hiçbir bilgim yok, nit değerlerini de göremedim açıkçası.

İkinci gözüme çarpan fark ise ROG 1*16 GB RAM şeklindeyken MSI 2*8 GB RAM şeklinde. Şu an kullandığım bilgisayar 2*8 şeklinde, herhalde teknoloji farkından dolayı bir şey hissetmem gibi geliyor ama emin olamıyorum.

Hangisi tercih edilmeli, bu kıssaslar göz önünde bulundurulduğunda? Şimdiden teşekkür ederim.

Başka bu özelliklerde tavsiye edebileceğiniz varsa açığım, aşağı yukarı bütçem bu :)

Daha giriş seviyesi modeller önerebilirim ama ne soğutması ne kasa kalitesi bunun kadar kaliteli olmaz. HP Omen serisine bakın isterseniz. Birazdan öneri yapacağım.

En iyi seçenek ROG gibi duruyor. Burada daha uygun.

Son düzenleme:
Daha giriş seviyesi modeller önerebilirim ama ne soğutması ne kasa kalitesi bunun kadar kaliteli olmaz. HP Omen serisine bakın isterseniz. Birazdan öneri yapacağım.

En iyi seçenek ROG gibi duruyor. Burada daha uygun.
Nedense Acer ve Lenovo beni hiç çekmiyor, geriye HP kalınca ona da baktım ama sanki ROG'de paramın daha çok karşılığını alacağım gibi geldi bana da. Link için de çok teşekkür ederim..

Nedense Acer ve Lenovo beni hiç çekmiyor, geriye HP kalınca ona da baktım ama sanki ROG'de paramın daha çok karşılığını alacağım gibi geldi bana da. Link için de çok teşekkür ederim.

Rica ederim. ROG STRIX varken hangi Acer'i alacaksınız ki zaten. Lenovo Legion'a bakılabilir. HP Omen da bulamadım çoğunun stoku yok. Ya da donanımı olması gerekenden düşük. ROG tavsiye ediyorum.

Rica ederim. ROG STRIX varken hangi Acer'i alacaksınız ki zaten. Lenovo Legion'a bakılabilir. HP Omen da bulamadım çoğunun stoku yok. Ya da donanımı olması gerekenden düşük. ROG tavsiye ediyorum.
Buna da bakmıştım, sorayım içimde kalmasın: ASUS ROG STRIX G17 G713PV-LL092 AMD RYZEN 9-7845HX 16GB DDR5 1TB SSD 8GB RTX4060 17.3 WQHD 240Hz DOS « Gamers Arena - İntegra Teknoloji A.Ş.

Hem daha büyük (çok önemli değil ama büyük yani) hem de ekran 240 Hz. fakat Ryzen hiç kullanmadım. Bilginiz var mı? Yani benchmarklara baktığımda fena durmuyor ama hands-on nasıl olur performans olarak bilemiyorum, uzun süreli kullanımı da kestiremiyorum. (Benchmark: Intel Core i7 13650HX vs AMD Ryzen 9 7845HX: performance comparison)

Son düzenleme:
MSI'ın katana 17 modeli (https://www.hepsiburada.com/msi-kat...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003UCGZK) ve ASUS ROG (https://www.hepsiburada.com/asus-ro...wuxga-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv000048whiu) arasında kaldım.

Açıkçası ekran büyüklüğü çok önemli değil, çünkü zaten kodlama veya günlük işler için 16" MacBook kullanıyorum ve ekstra monitörüm de var, dolayısıyla kasa kalitesi de çok önemli değil, çünkü evden pek dışarı çıkacak bir cihaz olmayacak. Şu an gaming laptop olarak da ASUS ROG'nin 1650'lik ekran kartlı olan versiyonunu kullanıyorum, gayet memnunum nispeten daha eski oyunları oynarken, özellikle soğutma sistemi başarılı, fan sesi ilginç derecede az fakat MSI hakkında hem çok olumlu hem çok olumsuz şeyler duyuyorum.

ROG'den daha emin gibiyim zaten yıllardır kullanıyor olduğum için. Yani aslında ROG'den çok MSI hakkında kafam karışık. Açıkçası Katana'nın fan sesinin biraz yüksek olduğunu duydum, ki hiç hoşanmam fan sesinden. Bir de yapay zeka ile alakalı çalışmalarım için bir nebze daha iyi bir ekran kartı iyi olur tabii, 8 GB VRAM'e rağmen ihtiyacımı karşılar gibi düşünüyorum.

Yalnız, şu an kullanmakta olduğum ROG'nin ekran parlaklığı epey bir düşük. ROG IPS panelken MSI TN panel. Bu konuda hiçbir bilgim yok, nit değerlerini de göremedim açıkçası.

İkinci gözüme çarpan fark ise ROG 1*16 GB RAM şeklindeyken MSI 2*8 GB RAM şeklinde. Şu an kullandığım bilgisayar 2*8 şeklinde, herhalde teknoloji farkından dolayı bir şey hissetmem gibi geliyor ama emin olamıyorum.

Hangisi tercih edilmeli, bu kıssaslar göz önünde bulundurulduğunda? Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı katana modelini kullanıyorum ikisi de seni asla üzmez MSI soğutma konusunda çok başarılı işlemci ve ekran kartı uyumu sayesinde ekran kartını%100 verimlilikle kullanıyorum ve Cyberpunk Valorant RDR2 her oyunu oynadım hiç 80derexeyi geçtiğini görmedim 70-75derece arası geziyor hep ama ROG STRIX kalitesi iyidir MSI kalitesi de gayet iyi önüne gelince anlıyorsun ikisi de pişman etmez dediğim gibi ben öneririm MSI'yi ama ASUS ROG STRIX daha üst bir model.

@allinnen 7845hx çok güçlü bir işlemci ama ekran kartı sizin için daha önemliyse 4070'li modeli tercih edebilirsiniz.
Cinebench de %30 daha güçlü 13650HXDen:

Yeni konular

Geri
Yukarı