ASUS ROG STRIX G614jv laptopu monitöre bağlamak sorun olur mu?

Sinantolgakilic

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhaba,

YouTube ve Twitch üzerinden içerik üretmeye başlamak istiyorum. Bilgisayar modelim ASUS ROG STRIX G614jv laptoptur.

Ekran kartı= NVIDIA RTX 4060.
İşlemci= Intel i7-13650hx
RAM= 32 GB.
Laptop ekran= 165 Hz.
Laptop HDMI portu= HDMI 2.1

Yayınları laptoptan yapmak zor olacağından monitör alma düşüncesindeyim fakat laptopumu kasa gibi kullanıp görüntüyü ise alacağım monitöre HDMI üzerinden aktaracağım. Sizce yayın yapmakta, oyun oynamakta veya herhangi bir konuda sorun yaşar mıyım? Laptopu kasa gibi kullanmak istiyorum. Sizce kullanabilir miyim?

Kullanırsın sistemin güçlü hem yayın hem de oyun oynarsın.

Aktarmada ve performansta sorun yaşarım diye düşünmüştüm. Bir tık korkular vardı. Çok teşekkür ediyorum fikrin için dostum.☺️

1080p ise sorun olmaz. Hz ister 360 olsun sorun olmaz.

Alacağım monitör de 1920x1080 olacak ve yine 165 Hz olacak. Performansta sorun yaşarım diye düşünüyordum. Acaba laptop bu kadar işlemi devam ettirir mi diye ama sanırım sorun olmayacak gibi. Çok teşekkür ediyorum fikrin için ☺️

Aktarmada ve performansta sorun yaşarım diye düşünmüştüm. Bir tık korkular vardı. Çok teşekkür ediyorum fikrin için dostum.☺️

Alacağım monitör de 1920x1080 olacak ve yine 165 Hz olacak. Performansta sorun yaşarım diye düşünüyordum. Acaba laptop bu kadar işlemi devam ettirir mi diye ama sanırım sorun olmayacak gibi. Çok teşekkür ediyorum fikrin için ☺️
Performans için için rahat olsun. 2k olsa mesela düşer ama 1080p.

Dostlar merhaba,

YouTube ve Twitch üzerinden içerik üretmeye başlamak istiyorum. Bilgisayar modelim ASUS ROG STRIX G614JV laptoptur.

Yayınları Laptoptan yapmak zor olacağından monitör alma düşüncesindeyim fakat laptopumu kasa gibi kullanıp görüntüyü ise alacağım monitöre HDMI üzerinden aktaracağım. Bütçem ise en fazla 5500 TL'dir.

Laptopumun özellikleri aşağıdaki gibidir;
Ekran kartı= NVIDIA RTX 4060.
İşlemci= Intel i7-13650hx
RAM= 32 GB.
Laptop ekran= 165 Hz.
Laptop HDMI portu= HDMI 2.1

ASUS, MSI, Lenovo monitörlere bakıyorum fakat pek bilgi sahibi değilim. Birkaç monitör buldum linkleri aşağıdadır.

1- Dell G2722HS 27 inç 165Hz 1ms Full HD Adaptive Sync IPS Gaming monitör.

2- MSI Optix G2712 27 inç 170Hz 1ms Full HD FreeSync Premium IPS Gaming monitör.

3- Lenovo Legion R25i-30.

Sizlerin de fikri varsa önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı