Asus ROG Strix III G731GV Düşük FPS

Jellyfen

Hectopat
Yakın zamanda başlıktaki laptopu aldım. Test videolarını izlediğimde oyunlarda genel olarak +100 FPS aldığını gördüm. Ancak öyle alamıyorum. Çoğu oyunda örn. LOL veya MC gibi oyunlarda desktop GTX 1050 performansından düşük veriyor. Ne yapabilirim?
MC: Çoğu zaman 40'a kadar düşüyor.
unknown.png

LOL: Fightlar esnasında 60'a kadar düşüyor.
unknown (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri nasıl? Özellikle ani fps düşüşleri yaşarken işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları kaç dereceyi görüyor? Öğrenmek için msi afterburner programını kullanabilirsin.

Sıcaklık değerleri nasıl? Özellikle ani fps düşüşleri yaşarken işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları kaç dereceyi görüyor? Öğrenmek için msi afterburner programını kullanabilirsin.

Genellikle sıcaklık değerleri çok yükseklerde gezmiyor. Ani düşüklük pek görülmüyor ancak performans açısından internette gösterilen benchmarklardan düşük performans alıyorum.

Sorun sıcaklık değilse belki sürücülerdendir. Ekran kartı sürücülerini silip en güncel versiyonlarını yükle. Hariciekran kartı sürücüsünü geforce experience ile yükle ve yine geforce experience'tan oynadığın oyunları optimize edip öyle girmeyi dene.

Sorun sıcaklık değilse belki sürücülerdendir. Ekran kartı sürücülerini silip en güncel versiyonlarını yükle. Hariciekran kartı sürücüsünü geforce experience ile yükle ve yine geforce experience'tan oynadığın oyunları optimize edip öyle girmeyi dene.

Sürücüler en güncel versiyonda, Geforce experience yüklü ve oyunlar optimİze. Hiçbir şey değişmedi. LoL'de ve MC'de aynı performans.
@recepbaltas konuyu görebilir mi acaba...

Son düzenleme:
Windows Mobility Center'dan pil durumuna bak. Eğer güç tasarrufu modundaysa normaldir bu FPS. Onu dengeliye alabilirsin oyun oynarken. Laptop şarjda olmadığı zamanda da düşük performans verir pilde oynuyorsan da FPS düşük olur. Son olarak da GeForce Experince ayarlarını kontrol et. Whisper Mode açıksa yine performansı düşük olur laptopun.

Bu tarz karşılaştırmaları yaparken dikkat etmeniz gereken ufak ayrıntılar var örneğin minecraft'ın sürümü izlediğiniz kullanıcı "OptiFine" kullanıyor olabilir ve unutmadan son sürüm kullanıyorsunuz bende kullanıyorum ve fps drop yaşıyorum özelliklede birden fazla nesne kırınca.

Pil durumunu yüksek performans yaptım ek olarak whisper mode kapalı.

Windows Mobility Center'dan pil durumuna bak. Eğer güç tasarrufu modundaysa normaldir bu FPS. Onu dengeliye alabilirsin oyun oynarken. Laptop şarjda olmadığı zamanda da düşük performans verir pilde oynuyorsan da FPS düşük olur. Son olarak da GeForce Experince ayarlarını kontrol et. Whisper Mode açıksa yine performansı düşük olur laptopun.

Optifine'lık pek bir durum söz konusu değil ancak gtx 1050 kullanan bir arkadaşımın fpsi 150 civarı iken benim fpsim 40-60 arası dolaşıyor.

Bu tarz karşılaştırmaları yaparken dikkat etmeniz gereken ufak ayrıntılar var örneğin minecraft'ın sürümü izlediğiniz kullanıcı "OptiFine" kullanıyor olabilir ve unutmadan son sürüm kullanıyorsunuz bende kullanıyorum ve fps drop yaşıyorum özelliklede birden fazla nesne kırınca.

ASUS ROG bu konuda bir açıklama yapmalı, bazı sitelerde tek slottaki 16 GB RAM'ler sıkıntı yapıyor diyor bu tarz oyunlar için. Ve bende CS GO drop yiyorum. 300 100 arası hep dalgalanma. Sabitle diyeceksiniz onu yapınca da mikrolama gibi bir şey oluyor. Kesin bir yerde çözümü var. Çünkü yüksek çözünürlük oyunlarda sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• VideoCapture_20200416-234549.jpg
    VideoCapture_20200416-234549.jpg
    684,2 KB · Görüntüleme: 145
Pil durumunu yüksek performans yaptım ek olarak whisper mode kapalı.

Optifine'lık pek bir durum söz konusu değil ancak GTX 1050 kullanan bir arkadaşımın FPS'i 150 civarı iken benim FPS'im 40-60 arası dolaşıyor.

Hocam merhaba, bende aynı sorunu yaşıyorum ne yaptıysam düzeltemedim, aynı ürünü kullanıyorum. Sen düzeltebildin mi FPS sorununu.

Yeni konular

Geri
Yukarı