Asus ROG550JK uyku moduna geçme sorunu

CihanÖZTEKİN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım;

Windows 10 güncellemesini yaptığımdan beri uyku moduna geçmiyor, ekran kapanıyor fakat uyandırınca baştan başlıyor, hard reset atıyor anladığım kadarıyla.İlkbaharda servise donanımsal sorunlar için vermiştim, anakart, klavye değişimi yapıp Windows 8.1'e düşürüp geri vermişlerdi.Windows 8.1'den memnun olmadığım için ve bedava Windows 10 güncelleme fırsatını kaçırmamak için güncellemeyi tekrar yaptım.

İlk başta bir sorun yoktu uyku modu problemi çözülmüştü fakat Yıldönümü güncellemesini yaptıktan sonra uyku modu problemi geri geldi, her uyku moduna aldığımda, başlatırken hard reset atıyor, geçici çözümü karma uyku yani "Hibernate" aktifleştirerek buldum.

Bu şekilde yine baştan başlıyor açılmasını bekliyorum baya ama kaldığım yerden devam ediyor masaüstündeki işlemlerim.

Servise verme konusunda düşünceliyim, SSD taktırıp sistemi oraya kurdurtma fikrim vardı ama Windows 10'u baştan SSD'ye kurdurtmak mümkün mü bilmiyorum bile, bu bilgisayarın standartı Windows 8. Bedava güncelleme olanağı da kalktı.

İnternette bu sorunu baya araştırdım, BIOS güncelleme önerilmiş ama zaten güncel, aynı sürümü tekrar yükleyemiyorum. Intel Management Interface güncellemesi yapın denmiş, yaptım olmadı, daha eskisini yükledim olmadı.

Aynı zamanda ikinci bir sorunum da şu; bilgisayar uykudayken kendi kendine uyanıyor, tüm USB cihazların uyandırma fonksiyonunu devre dışı bıraktım, klavyeyi dahi devre dışı bıraktım sadece ekranı kaldırma veya power tuşuna basmanın uyandırması lazım ama kendi kafasına göre belirli bir sürede uyanıyor.

Sorunu aylardır araştırıyorum, siz Technopat ailesine sorayım dedim, teşekkür ederim.

Bir yararı olabilir diye minidump dosyam.
103116-25468-01.dmp

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı