ASUS servisinde kurdukları Windows korsan mı?

RCompanyOne

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle Selamün Aleyküm. Bu pazartesi, yani 19 Eylül sabahı ASUS'un Azerbaycandaki resmi servisinde 1.600 tl-ye orjinal Win 11 yazdırdım. Laptop yeni olduğu için ister-istemez insan orjinal yüklemek istiyor. Windows 10 keylerini felan hallederdim de, Windows 11 ile çok fazla bilgim olmadığı için servise götürdüm. Orjinal yazdıklarını söylediler de, bu konuda çok tereddütlüyüm. Acaba korsan mı yüklediler? Çünkü servise gittiğim gün laptopumda antivirüs virüs bulduğunu iddia ediyor. Ve bir de forumda KMSpico zararlısını kaldırma isimli konuda yazıldığı üzere komut satrına slmgr -dlv yazıp çıkan sonuçları bazı yerlerini sansürleyerek sizlerle paylaşıyorum. Windows Defender'in serviste olduğum sularda E:\ belleğinde oinstall tarzında AutoKMS türünden bir şey bulduğu için içime feci kurt düştü. Ha, bu arada serviste 1 TB boyutunda M.2 SSD-yi biçimlendirmemişler, yani tek parça halinde C diski bulunuyor. Dün SSD biçimlendirmekle alakalı bir konu açtım, forumdaki arkadaşların yorumlarıyla servise gidip niye 2 disk yapmadınız demekten vazgeçtim. Kısacası, sizlerin yardımına ihtiyacım var. İşte o ekran görüntüleri: ↓
1663857794846.png
1663857799811.png

Buradan lisans anahtarını öğren, daha sonra Google ile aratabilirsin.

Temiz bir kurulum yapıp internet üzerinde satılan 25-30TL'lik Windows keyleri ile aktifleştirebilirsiniz.
Farklı konularda güvenilir siteler bulabilirsiniz.

Ben yukarıdaki yasal değil diyen arkadaşın mesajına göre bir mesaj yaptım. Bu orijinal mi değil mi konularından anlamıyorum.

2. ekran görüntüsünde ama KMS diye bir ibare geçmiyor. Lisansı OEM ile yapıp daha sonra ofis programlarını kurmak için KMS mi kullandılar acaba? 🤔
Ah ona sen söyleyince dikkat ettim;
Rearm 1000
Sku 1001,

Normalde sistem klonlarda 1000'e 1000; başarısız durumda 1001'e 1001 olması gerekiyordu hatırladığım kadarıyla.
1000'e 1001 ilginç, ofis uygulamalarında belki dediğin doğru olabilir.

Başlangıç / Start'a sağ tıklayıp Powershell açıp admin olarak çalıştır ve slmgr.vbs /dlv
yap bakalım ne bilgisi verecek.

Geri
Yukarı