Asus SMS Infocomm mağduriyeti

Utku92

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Burada sizlere şu konuyu açmıştım (Eski Post). Her neyse ben bu Asus anakartımı İstanbuldaki SMS Infocomm gönderdim. Oraya ulaştığında 1 tane pinin yamulduğu söylendi. 130 TL ücret talep edildi. Kullanıcı hatası diye (garantisi devam ediyor.). Neyse ödendi. Sonra bana diğer sorunların çözüleceği söylendi. Anakart geldi. Bilgisayara monte ettim. Fakat windows açılışında pc donup kilitlenmeye başladı. MemOK tuşu var onu açtım. Onda açılıyor bu seferde herhangi bir işlem yaptığımda kendiliğinden restart atmaya başladı. Bunun üzerine arkadaşlar ben bu kartı tekrar gönderdim. Telefondan arandım. Rehberimde kayıtlı olmayan bir numaraydı. 5 kez alo dedim. Sonradan Asustan aradığını söyledi. Kartın testlerden geçtiği söylendi. Tam nasıl olur derken (Çünkü çok şaşırmıştım.). Bu kişi telefonu yüzüme kapattı. Bütün testler yapıldığı söylendi. Hata bulunamamış !! Kısacası 1500 TL param çöp oldu. Ama hakkımı arayacağım. Sizlere ek dosyaya da mailimden resimleri yükleyeceğim. Yani kesinlikle Asus almayın. Özellikle Türkiyede yaşıyorsanız. Yüklediğim resimlerde göreceksiniz zaten. Tarihleri sağ üst köşede görünüyor.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    131,2 KB · Görüntüleme: 58
  • 2.JPG
    2.JPG
    78,2 KB · Görüntüleme: 47
  • 3.JPG
    3.JPG
    103 KB · Görüntüleme: 47
  • 4.JPG
    4.JPG
    130,2 KB · Görüntüleme: 62
  • 5.JPG
    5.JPG
    74,7 KB · Görüntüleme: 43
  • 6.JPG
    6.JPG
    82,4 KB · Görüntüleme: 48
  • 7.JPG
    7.JPG
    112,6 KB · Görüntüleme: 51
Asus SMS Infocomm yetkili servisinden ben çok memnundum. Benim anakartın pinlerini işlemciyi takarken yamulttum ve servise göndermiştim (Daha 4 günlük gaming anakarttı). 1 hafta sonra garantiden sıfırıyla değişim kağıdı gönderdiler :) Kendi hatam olmasına rağmen böyle bir jest yaptılar yani. Size de geçmiş olsun hocam. İmkanınız varsa başka anakart ile sisteminizi test etmekte fayda var. Doğruluk payını arttırmak için.

Asus SMS Infocomm yetkili servisinden ben çok memnundum. Benim anakartın pinlerini işlemciyi takarken yamulttum ve servise göndermiştim (Daha 4 günlük gaming anakarttı). 1 hafta sonra garantiden sıfırıyla değişim kağıdı gönderdiler :) Kendi hatam olmasına rağmen böyle bir jest yaptılar yani. Size de geçmiş olsun hocam. İmkanınız varsa başka anakart ile sisteminizi test etmekte fayda var. Doğruluk payını arttırmak için.
Teşekkürler. Ankarada bir bilgisayarcıya daha göstereceğim onarım talebi istemeden. Hata konrolü için.
Kargo ile kartım bugün geldi. Ve sorun hala devam ediyor. Tüketici haklarına gideceğim.
Sağlam bir psu siparişi verdim. Bakalım sonuç ne olacak ona göre harekete geçeceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı