Çözüldü Asus Strix 570 Ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

busunnes

Hectopat
Öncelikle merhabalar ASUS ROG STRIX 570 sahibiyim. Bilgisayarım tozlandığı için temizlemek istedim, ekran kartını söktüm temizleme işlemi bittikten sonra ekran kartını taktım bilgisayara start verdiğimde ekran kartında kırmızı ışık yanıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu, hala da öyle gelmiyor. Eskiden sorunsuzca çalışıyordu.
  • Anakart: ASUS H61M-PRO.
  • İşlemci: Intel Core i3 2120.
  • PSU: Rampage 600W.
Ekran kartım 8pin ben 6 pin takıyorum.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
8 pin olması gerek. Sadece 6 ile olmaz zaten. 6+2 oluyor çoğunda 2 pin yanına aparat gibi takılıyor.
8 pin olması gerek. Sadece 6 ile olmaz zaten. 6+2 oluyor çoğunda 2 pin yanına aparat gibi takılıyor.

Çözüm
Ekrana görüntü gelmemesi bellek sorunuyla da ilgili olabilir RAM'lerinizin sarı bölgelerini temizleyip tekrar deneyin. Ve başlattığınız zaman BIOS'tan bip sesi geliyor mu geliyorsa kaç bip sesi geliyor.

Öncelikle merhabalar ASUS ROG STRIX 570 sahibiyim. Bilgisayarım tozlandığı için temizlemek istedim, ekran kartını söktüm temizleme işlemi bittikten sonra ekran kartını taktım bilgisayara start verdiğimde ekran kartında kırmızı ışık yanıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu, hala da öyle gelmiyor. Eskiden sorunsuzca çalışıyordu.
  • Anakart: ASUS H61M-PRO.
  • Işlemci: Intel Core i3 2120.
  • PSU: Rampage 600W.
Ekran kartım 8pin ben 6 pin takıyorum.

Eki Görüntüle 524921

Aynı ekran kartını kullanıyorum, ekran kartınızın arıza ışığı yanıyor. Kırmızı yanıp sönen ASUS ROG LED'i ne alemde yanıp yanıp sönüyor mu yoksa hiç mi yanmıyor?

Ekran kartının kutusundan dönüştürücü çıktı ise dönüştürüp takabilir misin?

Kutudan dönüştürücü çıkmadı fakat 6 pine ek 2 pin daha varmış onları da takınca problem çözüldü. Teşekkürler.
Ekrana görüntü gelmemesi bellek sorunuyla da ilgili olabilir RAM'lerinizin sarı bölgelerini temizleyip tekrar deneyin. Ve başlattığınız zaman BIOS'tan bip sesi geliyor mu geliyorsa kaç bip sesi geliyor.
Sorun çözüldü ama 2 kere bip sesi geliyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı