ASUS teknik servisi nasıldır?

LordOfTurk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ASUS TUF Gaming A15 FA507RC-HN058 model bir laptopa sahibim. Alalı yaklaşık 2 yıl oldu; tam tarih vermek gerekirse 20 ay falan oldu. Malum, TUF serileri soğutma konusunda pek başarılı bir seri değil. Yaz geliyor ve Adana'nın sıcağı da ısınmasına katkı sağlıyor. Son zamanlarda ısınması aşırı gözüme batmaya başladı. Normal kullanırken sessiz modda 60-65 derece arası dalgalanıyor, internette gezinirken bazen sayfa yüklemelerinde 80 dereceleri gördüğüm oluyor. Ben g-helper yazılımını kullanıyorum, işlemciye 60W sınırı koyarak bu ısıyı az çok kontrol altına alıyorum; ama bu ısı beni rahatsız etmekten çok korkutuyor. Konuyu daha fazla uzatmadan meseleye geleyim: Artık bakım zamanının geldiğini, hatta geçmeye başladığını düşünüyorum. ASUS teknik servisi nasıl, size onu sormak istiyorum; güvenilir midir? Yoksa bir bilgisayarcıya mı götüreyim? Hadi toz falan temizlerim, ama açıp termal macun uygulamak istemiyorum çünkü bunu daha önce yapmadım.

Doğruya doğru konuşmak gerekirse hiçbir laptop servisi iyi değil iyi diyen yalan söylüyordur.
Onun yerine kendin bakım yapsan senin acından daha iyi olur. :D
Zor bir şey değil bakım yaparken pili sök 5 10 dk bekle bakıma başla pili tak vidala kapat.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS servisi ülkemizde berbat. :D

Benim de korktuğum o aslında teknik servise çok güvenemiyorum, bilgisayarcıya vereyim diyeceğim bizim buradaki bilgisayarcılarda güvenemiyorum çünkü hepsi 20 yıllık kasa tamir eden tipler. :D

Doğruya doğru konuşmak gerekirse hiçbir laptop servisi iyi değil iyi diyen yalan söylüyordur.
Onun yerine kendin bakım yapsan senin acından daha iyi olur. :D
Zor bir şey değil bakım yaparken pili sök 5 10 dk bekle bakıma başla pili tak vidala kapat.

Aslında aklıma o geliyor ama daha önce termal macun işlemi falan yapmadım zarar vermekten korkuyorum malum yenisini almaya kalksak 20-25'lik oluruz sanırım fiyatlara artık bakmıyorum. :D

Ben şahsen memnun kalmadım teknik servisinden. İnternette birçok video var kendin yapabilirsin yapamam diyorsan güvenebileceğin birine götür, yanında değişimi yapsın. Birde kendi macununu alıp onu kullandırman daha iyi olabilir.

Benim de korktuğum o aslında teknik servise çok güvenemiyorum, bilgisayarcıya vereyim diyeceğim bizim buradaki bilgisayarcılarda güvenemiyorum çünkü hepsi 20 yıllık kasa tamir eden tipler. :D

Aslında aklıma o geliyor ama daha önce termal macun işlemi falan yapmadım zarar vermekten korkuyorum malum yenisini almaya kalksak 20-25'lik oluruz sanırım fiyatlara artık bakmıyorum. :D

YouTube cihazın modelini yaz ilk izle korkunu sindir, ondan sonrası sende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şahsen memnun kalmadım teknik servisinden. İnternette birçok video var kendin yapabilirsin yapamam diyorsan. Güvenebileceğin birine götür, yanında değişimi yapsın. Bir de kendi macununu alıp onu kullandırman daha iyi olabilir.

YouTube cihazın modelini yaz ilk izle korkunu sindir ondan sonrası sende.

En son video izleye izleye kendim yapacağım gibi geliyor zaten yeni bir M.2 ve bir 16 RAM daha almayı planlıyorum tek eksik para bir öğrenci olarak fiyatlar pek dostumuz değil. :D

Geri
Yukarı