ASUS TUF A15 (2023) inceleme

Arkadaşlar bugün size alıp 6 ay deneyimlediğim bir laptop üzerinden konuşacağım.

RTX 4060 ve Ryzen 7 7735HS adlı işlemcinin buluştuğu model benimki.

Ürün fiyat ve donanımı bakımından rakiplerine göre çok çok üst seviyede fakat bazı eksikleri mevcut makaleyi kısa tutup artı yönleri ve eksi yönlerini yazıp kapatacağım aklına bir soru takılan olabilirse yazabilir.

Artı yönleri:
-Kart o fiyat bandına göre 140W modeli ve neredeyse bir harici grafik kartına çok yakın bir performans sunuyor.
-Ekran kartı derecesi 70'i geçmiyor.
-Ürün tasarım olarak çok sade ve şık.
-Rakiplerine göre pil gücü çok çok iyi fazlasıyla arkadaşlar maximum tüm tasarrufu modunu açtığım da 8 saat 41 dakika kapanana kadar film izledim. Muazzam.
-Ekran renk kalitesi, paneli rakiplerine göre gayet iyi.
-Rakiplerine göre daha ince bir tasarım mevcut.

Eksi yönleri:
-En büyük eksi yönü Turbo Boost açıkken işlemci 95 derecelere kadar çıkıyor. İşlemci soğutulamıyor.
-Ekran bir oyuncu laptopuna göre çok küçük 15,6.
-Hoparlörün varlığı dahi hissedilmiyor çok çok düşük ses.
-Yeni laptop olduğu için masaüstünde dahi stabilite sorunları mevcut(oyunlarda hiçbir drop veya kapanma donma gibi sorunlar yok sadece masaüstündeyken ya da yük altında değilken stabil bir performans sağlamıyor)
-Wi-Fi kartı kaliteli bir kart değil. Hiç hem de.
-Klavye kaliteli değil rakiplerine göre.
-MUX Switch hala stabil değil(yeni laptop)

Benim uzun soluklu oyun sürecimden sonra paylaştıklarım bu şekildeydi aklınıza takılın almayı düşünen veya aynı laptopa sahip farklı yorumlar dinleyebilirim iyi sosyaller.

Benim de sızma aynı bölgede. Karşımdayken sol alt, ekranın sağ altı yani. Sadece de alt kısımda var yan taraflarda hiç yok. Zaten aşırı minimum derecede pek görmüyorum bile.
Kasanın altını açıp ssd takınca sanki sızma azaldı gibi biraz... Belki de göz yanılsaması bilmiyorum ama sanki daha az geldi şu an gözüme

Ping sorunu yaşıyor musun ? Hangi wifi kartını kullanıyor ?
Benimkinde realtek 8852be var 50 iken Allah katına çıkıyor ms
Aynı wifi kartı bendede var. Ara ara kopup deli ediyor insanı hiçbir çözüm ile düzelmiyor wifi kartı değişimi şart oldu, değiştirdiniz mi ?, Benim garantim devam ediyor yollamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı