ASUS TUF A15 laptopun bakımı nasıl yapılır?

atakanatlgn

Decapat
ASUS TUF A15 laptopumun fanlarını temizleceğim ve termal macun değiştircem ama hangi vidaları sökmeliyim, sırayla söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• 20231109_174912.jpg
    20231109_174912.jpg
    231,2 KB · Görüntüleme: 44
ASUS TUF A15 laptopumun fanlarını temizleceğim ve termal macun değiştireceğim ama hangi vidaları sökmeliyim, sırayla söyler misiniz?

Bilmiyorsanız eğer bir bilgisayarcıda yeniletin bilginiz varsa yenileyin aksi halde yanlış bir şey yapıp zarara girebilirsiniz.

ASUS TUF A15 laptopumun fanlarını temizleceğim ve termal macun değiştireceğim ama hangi vidaları sökmeliyim, sırayla söyler misiniz?

Ağzı bozuk olmayan bir tornavida ile gördüğün ortadaki 8 vidayı sonra fanların sol üst ve sağ üstündeki vidayı sökeceksin. Sonra kendisi gelir. Bugün MX 6 ile yeniledim macunu işlemci hem frekans kısmıyor hem de çok soğuk çalışıyor. 4000 RPM bile görmüyor fanlar. İçindeki stok macun rezaletmiş. Bunları yaparken bataryayı sökmeyi unutma.

Ağzı bozuk olmayan bir tornavida ile gördüğün ortadaki 8 vidayı sonra fanların sol üst ve sağ üstündeki vidayı sökeceksin. Sonra kendisi gelir. Bugün MX 6 ile yeniledim macunu işlemci hem frekans kısmıyor hem de çok soğuk çalışıyor. 4000 RPM bile görmüyor fanlar. İçindeki stok macun rezaletmiş. Bunları yaparken bataryayı sökmeyi unutma.
Garantiyi bozuyor dediğiniz işlem lakin gerçekten içindeki termal macun o kadar kötü ki garantiyi filan umursamayıp yenileyesim geliyor macunu.

Bilgisayar düzgün çalışıyorsa durduk yere bozulacak değil ya. R6 oynarken 50 60 FPS fark etti o kadar yani.
Mesele zaten bozacak olmak değil garanti konusunda emin değilim. Yoksa iki üç kez açtım garantiyi devre dışı bırakmayacak şekilde ram SSD eklemesi yaptım tozunu filan aldım :D.

Mesele zaten bozacak olmak değil garanti konusunda emin değilim. Yoksa iki üç kez açtım garantiyi devre dışı bırakmayacak şekilde RAM SSD eklemesi yaptım tozunu filan aldım :D.

Cidden fark ediyor. Kaliteli bir macun sürmeni tavsiye ederim. Ben MX6 kullandım bayağı yoğun pump out yapması mümkün değil gibi duruyor.

Şu an Turbo modda sıcaklıkları nasıl oyunlarda test yaptınız mı?

Turbo modu hiç kullanmıyorum. Kullanmanı da tavsiye etmiyorum inanılmaz bir ses kirliliği yapıyor. Performans modunda kullanıyorum genelde oyunlarda. Şu anda pek oyun yüklü değil ama test yaparım.

Turbo modu hiç kullanmıyorum. Kullanmanı da tavsiye etmiyorum inanılmaz bir ses kirliliği yapıyor. Performans modunda kullanıyorum genelde oyunlarda. Şu anda pek oyun yüklü değil ama test yaparım.
Turbo modu ben de kullanmıyorum. Çoğunlukla testler turbo modunda yapıldığı için ben de turbo moda göre yapmıştım testleri, karşılaştırmayı da haliyle ona göre yapıyorum.

Geri
Yukarı