ASUS TUF A15 sıcaklık değerleri normal mi?

Heiwa

Kilopat
Laptopu birkaç gün önce aldım, içinde 3060 140W ve R7 6800H bulunuyor. Boştayken hiçbir sorun yok, çok serin çalışıyor (50-55 derece civarlarında) ancak Cyberpunk 2077 oynarken sıcaklık değerleri kafama takıldı, silent modda FPS düşüşü oluyor ancak sessiz ve nedense daha düşük sıcaklıkta çalışıyor. Bu sebeple silent modda kullanıyorum. Oyunu oynarken ultra ayarlarda CPU %40-50 seviyelerinde kullanımda iken sabit 90 derece sıcaklıkta, GPU ise %97 civarlarında kullanımda sabit 75 derecede çalışıyor. Sıcaklık değerleri normal mi? Ayrıca silent moddan performance veya Turbo'ya alınca FPS bir hayli(10-20 FPS) artıyor ancak fan sesi ve sıcaklıkta 5-6 derece artıyor. Açıkçası CPU 95 dereceleri görünce 10-20 FPS'den vazgeçtim normal değerler kaç olmalı, bu değerler normal mi?

1668638070621.png

Son düzenleme:
Laptopu birkaç gün önce aldım, içinde 3060 140W ve R7 6800H bulunuyor. Boştayken hiçbir sorun yok, çok serin çalışıyor (50-55 derece civarlarında) ancak Cyberpunk 2077 oynarken sıcaklık değerleri kafama takıldı, silent modda FPS düşüşü oluyor ancak sessiz ve nedense daha düşük sıcaklıkta çalışıyor. Bu sebeple silent modda kullanıyorum. Oyunu oynarken Ultra ayarlarda CPU %40-50 seviyelerinde kullanımda iken sabit 90 derece sıcaklıkta, GPU ise %97 civarlarında kullanımda sabit 75 derecede çalışıyor. Sıcaklık değerleri normal mi? Ayrıca silent moddan performance veya Turbo'ya alınca FPS bir hayli(10-20 FPS) artıyor ancak fan sesi ve sıcaklıkta 5-6 derece artıyor. Açıkçası CPU 95 dereceleri görünce 10-20 FPS'den vazgeçtim normal değerler kaç olmalı, bu değerler normal mi?

Eki Görüntüle 1575321

Aynı laptopun 3050 versiyonu bende var. Ben oyun için kullanmasam da arada oynadığımda bende de bu kısmen yüksek sıcaklık değerleri belirmişti. Bir yükselticiyle 5-10 derece azalma yaşanır. Bu da yeterli olur diye düşünüyorum.

Laptopu birkaç gün önce aldım, içinde 3060 140W ve R7 6800H bulunuyor. Boştayken hiçbir sorun yok, çok serin çalışıyor (50-55 derece civarlarında) ancak Cyberpunk 2077 oynarken sıcaklık değerleri kafama takıldı, silent modda FPS düşüşü oluyor ancak sessiz ve nedense daha düşük sıcaklıkta çalışıyor. Bu sebeple silent modda kullanıyorum. Oyunu oynarken Ultra ayarlarda CPU %40-50 seviyelerinde kullanımda iken sabit 90 derece sıcaklıkta, GPU ise %97 civarlarında kullanımda sabit 75 derecede çalışıyor. Sıcaklık değerleri normal mi? Ayrıca silent moddan performance veya Turbo'ya alınca FPS bir hayli(10-20 FPS) artıyor ancak fan sesi ve sıcaklıkta 5-6 derece artıyor. Açıkçası CPU 95 dereceleri görünce 10-20 FPS'den vazgeçtim normal değerler kaç olmalı, bu değerler normal mi?

Eki Görüntüle 1575321

Normal PClere göre laptoplar daha sıcak çalışır ama içinin rahat etmesi için bir laptop soğutucu alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı