ASUS TUF B450 PLUS GAMING USB sorunu

CX571

Hectopat
Merhabalar,
Ürünü ASUS teknik servisine aşağıdaki metni açıklama yazarak gönderdim. Bu olay ile karşılaşan var ise cevap yazabilir. Bakalım sonuç ne olacak.

Kartımdaki sorun, USB klavye, USB mouse, USB Wi-Fi adaptör gibi çevre birimlerini taktığım zaman yeni donanım algılandı deyip kurulumu yapıyor aniden bağlantısı kesiliyor. Bu bazen devamlı oluyor. Bazen ise arada bir oluyor. En son ise durmaksızın klavyem bir etkin bir devre dışı kaldı hiç durmaksızın bu işlemi yaptı. Bilgisayarı resetlediğimde ise USB klavye ve mouse BIOS açılımında detecded hatasını düştü ve görmez oldu. Windows gezgininin verdiği hata ise -> Hub bağlantı noktasında güç yüklenmesi, bilinmeyen aygıt, bağlantı noktasının sağladığından daha fazla güç gerektiriyor. ( Denemediğim klavye, mouse ve Wi-Fi adaptör kalmadı hepsinde aynı sorun veriyor)

Müşteri hizmetlerinizi kartı göndermeden yazılımsal bir problem ile çözülebilir mi diye aradığımda ise yeniden Windows kurulması söylendi. Windows'u kurdum ve driverleri orijinal DVD'sinden kurduğum halde bu sorunum düzelmedi. İnternet web adresinden USB 3.0 driveride indirdiğim halde sorunum düzelmedi. Power Supply dahil değiştirdim yine sorun devam etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart arızalı olabilir. Öte yandan sürücüleri DVD'den kurmayı önermem. Windows 10 kendi yüklüyor. Eksik olanlar da sitesinden daha güncel sürüm olarak indirilebilir.

BIOS'da güncel tutulmalı USB konularında.

Recep hocam merhaba,
BIOS güncel, driverler güncel, Windows tertemiz, hiçbir ek birleşen takmadım. Anakartı kasadan kaynaklı kısa devre vardır diye dış ortamda denememe rağmen soruna çözüm bulamadım. Artık olayın donanımsal sorun olduğunu düşünerek gönderdim. Umarım anakart değişim olur. Küçük sinek mide bulandırır misali.
Anakart arızalı olabilir. Öte yandan sürücüleri DVD'den kurmayı önermem. Windows 10 kendi yüklüyor. Eksik olanlar da sitesinden daha güncel sürüm olarak indirilebilir.

BIOS'da güncel tutulmalı USB konularında.

Recep hocam merhaba,
Anakart garantiden geldi. Hiç bir sorun yok donanımsal denildi ve tarafıma gönderildi.
Bilgisayarı dış ortamda çalıştırdım. Kasaya bile bağlamadım. Aşagıdaki hatayı veriyor. Bilgisayar acılmıyor. Her neyse zor bela bilgisayar açıldı. Tekrar anakartı garantiye yolluyorum maalesef.
Düşüncelerini merak ettiğimden posta yazma gereği duydum.

Dosya Ekleri

• snapshot.png
    snapshot.png
    253,3 KB · Görüntüleme: 77
  • snapshot1.png
    snapshot1.png
    751,7 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
Forumda yeniyim yanlışım varsa af ola.

Sağ taraftaki usb hub uyarısı genellikle kısa devre benzeri olaylar olduğu zaman görülür.

Eğer anakartınız garantiye gitti ve bir sorun bulunamadı ise bir de bağlı donanımları farklı bir bilgisayar üzerinde deneyin isterseniz, belki de sorun donanımdadır.

Eğer diğer bilgisayarda aynı uyarıyı vermez ise sizin de dediğiniz gibi sorun anakartta olabilir. Garantiye tekrardan göndermeniz gerekebilir.

Saygılarımla

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı