ASUS TUF B450M Plus Gaming maksimum kaç MHz destekliyor?

MaeBae

Hectopat
Daha fazla  
Selam herkese, başlıkta da belirttiğim gibi ASUS TUF B450M Plus Gaming anakartı kullanıyorum. Kutunun üstünde yazanlar veya üretici sitesinde yazan bilgiler açıkçası kafamı karıştırdı. Şu an Ryzen 5 3600 kullanıyorum, fakat birkaç ay içerisinde Ryzen 7 5800x3D'ye geçiş yapmayı düsünüyorum ve bunun yanında da RAM takviyesi yapıp 32 GB'a cıkartmak istiyorum. Bu yüzden anakartımın RAM'lerde kac MHz'i desteklediğini bilmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler. Anakart linkini aşağıya bıraktım.

Hocam ram hızı anakartın desteklediği maksimum ram hızıyla alakalı. 4400 alsanız işlemciyi değiştirmeye gerek olmadan o hızları alabileceksiniz.

32 GB'a çıkardığınızda eğer eski RAM'leri de yenilemeyecekseniz onlarla uyumlu olan RAM'leri tercih etmeniz gerekecek. Bununla ilgili bir konu açabilirsiniz ama voltaj değerleri aynı olduğunda bir sorun olmuyor diye biliyorum ve 3000MHz hızının üstünde RAM alsanız bile eski RAM'ler maksimum 3000MHz hızında çalıştığı için yeni RAM'lerde 3000MHz hızında çalışacaktır.

Son düzenleme:
Hocam ram hızı anakartın desteklediği maksimum ram hızıyla alakalı. 4400 alsanız işlemciyi değiştirmeye gerek olmadan o hızları alabileceksiniz.

32 GB'a çıkardığınızda eğer eski RAM'leri de yenilemeyecekseniz onlarla uyumlu olan RAM'leri tercih etmeniz gerekecek. Bununla ilgili bir konu açabilirsiniz ama voltaj değerleri aynı olduğunda bir sorun olmuyor diye biliyorum ve 3000MHz hızının üstünde RAM alsanız bile eski RAM'ler maksimum 3000MHz hızında çalıştığı için yeni RAM'lerde 3000MHz hızında çalışacaktır.
Komple yeni RAM alacağım. 4x8 GB'den 32 GB yapacağım. 4400MHz destekliyor yani. Teşekkür ederim.

ASUS TUF B450M Plus Gaming anakart, maksimum 4400 MHz (O.C) hızında DDR4 bellek desteklemektedir. Ancak, desteklenen maksimum bellek frekansı işlemciye göre değişir. Bu nedenle, kullanmayı planladığınız işlemcinin desteklediği bellek hızlarını kontrol etmeniz önemlidir. Ayrıca, yüksek hızlı bellek modüllerini kullanırken genellikle BIOS’ta XMP (Extreme Memory Profile) gibi bir ayarı etkinleştirmeniz gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı