ASUS TUF dash F15 vs ASUS TUF F15

hasqer

Decapat
Merhabalar ASUS TUF F15 ile ASUS TUF dash F15 arasında kaldım.
Hangisini önerirsiniz ikisinden birini kullanıp sorunu olan var mı? (coil whine vs.)

Daha çok yazılım geliştiriyorum ara sıra oyun oynarım.
4 yıl sonra falan kasa toplarım muhtemelen bu süre zarfında hangisi daha mantıklı olur?

Son düzenleme:

Hem adaptör sorunu mevcut, hem Thunderbolt yok ayrıyeten ASUS markası daha güvenilir geliyor.
Bu iki cihazdan daha iyi teknik özelliklere sahip laptop var, bu ikisi dışında bir öneri istemiyor musunuz?

Daha iyi donanımı oluyor fakat kalitesinden kısmak zorunda kalıyorlar diğer parçalardan. Uzun ömürlü olmuyor neticesinde, Monster kurbanı olduğum için aynısını yaşamak istemiyorum.

Lenovo İtopya'da daha ucuz oradan alıp RAM eklemeni öneririm TUF'tan daha iyidir:

Hem adaptör sorunu mevcut, hem Thunderbolt yok ayrıyeten ASUS markası daha güvenilir geliyor.

Daha iyi donanımı oluyor fakat kalitesinden kısmak zorunda kalıyorlar diğer parçalardan. Uzun ömürlü olmuyor neticesinde, Monster kurbanı olduğum için aynısını yaşamak istemiyorum.

Hocam bence IG3'ün bu kasası TUF'tan daha kaliteli.

Lenovo İtopya'da daha ucuz oradan alıp RAM eklemeni öneririm TUF'tan daha iyidir:

Hocam bence IG3'ün bu kasası TUF'tan daha kaliteli.

Kasa Kalitesi
ASUS'un kasa kalitesine daha deneyimleme fırsatım olmadı ama yakın zamanda deneyimleyeceğim.
IG3 kasa kalitesini deneyimledim kötü değildi gerçekten.

Batarya
ASUS'ta Thunderbolt sayesinde laptopu powerbank veya adaptör ile 100W'a kadar şarj edebilirim. Ekran kartını devre dışı bırakabiliyoruz bu sayede daha uzun süreler şarja bağımlı kalmadan işlerimi halledebilirim.
(Dash alırsam normal kullanımı 12 saat powerbank ile 24e dahi tamamlarım diye düşünüyorum)

Performans
Performans olarak fazla oyun oynamadığım için kaygım yok. Onun dışında performans gerektiren bir işle uğraşmıyorum.

Ses Kalitesi
Lenovo ses kalitesi olarak Nahimic Audio kullanıyor daha önce hiç duymadım, geçen gün deneyimleme fırsatım oldu ve çok az çıktığı için bir şey anlamadım mağazada.(diğer laptopların sesleri iyi duyuluyordu sanırım IG3 sesi az çıkıyor)

ASUS'taki DTS daha önce sadece yazılım olarak kullanmıştım ve sesi hissedilir derecede iyileştirmişti.

Tasarım
Dash görünüm olarak bir Ultrabook'tan çok bir farkı yok. Fakat kamerası ve Numpad'i yok keşke olsaydı kararsız kalmamı sağladı.
IG3 şu anki sıradan Gaming laptopların boylarına sahip.

Ekran
IG3 kendisine çeken tek yanı 100% sRGB ekrana sahip fakat 17 ms gecikmesi mevcut.
ASUS burada %62.5 sRGB oranı ile üzüyor fakat 3ms gecikmeye sahip.
IG3'ün renk doğruluğu ile işim yok fakat film izlerkenki kalite artması cazip geliyor.

Adaptör sorununu nasıl çözeriz? Orijinal 170W adaptör satan bir yer var mı? Orijinal kullandığım sürece garanti bakımından bir sorun oluşmayacağını söyledi Lenovo uzmanı. Fiyat farkına 0 şarj adaptörü alırım kendime.

@messinicocugu hocam TUF dash F15'deki 11300h işlemcisi çok mı kötü? Ryzen 5600H'a göre falan kötü biliyorum ancak yaşadığım yerde aile dostu bir tanıdık yeni alınmış RTX 3050 ve 11300h ‘lı modelini satıyor hafif ve pil ömrü de iyi 12.000TL daha kutusu açılmamış şekilde duruyor 3 gün önce alınmış. Sizce alınır mı? Orta/düşük ayarlarda God of War vs oynarım hocam işlemcisi çok sıkıntı çıkarır mı? 4-5 sene sonra sıkıntı yaratır mı bu işlemci?
Örnek olarak model bu hocam;

@messinicocugu hocam TUF dash F15'deki 11300h işlemcisi çok mı kötü? Ryzen 5600H'a göre falan kötü biliyorum ancak yaşadığım yerde aile dostu bir tanıdık yeni alınmış RTX 3050 ve 11300h ‘lı modelini satıyor hafif ve pil ömrü de iyi 12.000TL daha kutusu açılmamış şekilde duruyor 3 gün önce alınmış. Sizce alınır mı? Orta/düşük ayarlarda God of War vs oynarım hocam işlemcisi çok sıkıntı çıkarır mı? 4-5 sene sonra sıkıntı yaratır mı bu işlemci?

İdare eder hocam 4600H ile 5600h arasında bir işlemci.

Merhabalar ASUS TUF F15 ile ASUS TUF dash F15 arasında kaldım.
Hangisini önerirsiniz ikisinden birini kullanıp sorunu olan var mı? (coil whine vs.)

Daha çok yazılım geliştiriyorum ara sıra oyun oynarım.
4 yıl sonra falan kasa toplarım muhtemelen bu süre zarfında hangisi daha mantıklı olur?

ben tuf dash f15 kllanıyorum öneririm.
dostum ben tuf dash f15 rtx3050 i511300h kullanıyorum ve sana şunu söyliyeyim i511300h kötü bir işlemci değil. şu ana kadar hiç bir oyunu ultra dışında oynamadım ve kasma sorunu yaşamadım. gayet akıcı bir şekilde oynuyorum. oynadıklarım da forza4 ets2 snowrunner teardown mc rtx on rainbow six extraction ... vb oyunlar. gelişmiş grafik ayarlarından her şeyi fullememe rağmen akıcı bir şekilde oynayabiliyorum ürünü tavsiye ederim

Geri
Yukarı