Çözüldü ASUS TUF Gaming B660 Plus Wi-Fi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

paraksiteles

Hectopat
Merhaba.
Elimde bu anakarttan mevcut. AMD sistemden Intel sisteme geçiş yaptım ve format atmadım. PC sorunsuz çalışıyor ancak Wi-Fi bağlantısı yapamıyorum. Ağ bağdaştırıcıları bölümünde Wi-Fi görünmüyor ancak Bluetooth bağlantısı yaparak kablosuz hoparlöre bağlanabiliyorum. ASUS sitesinden Wi-Fi olarak bir yazılım indirdim ama çalışmadı galiba. Aygıt yöneticisinde diğer aygıtlar sekmesinde sarı ünlem mevcut. BIOS güncelledim. Yardımcı olabilecek var mı?

111.png

111.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi surucusunu buraya tiklayarak indiriniz!

Yukarida verdigim surucuyu deneyin, calisirsa konu altinda belirtiniz. Ek olarak yazilim demissiniz de surucu mu indirdiniz?

O sari unlemli suruculer, chipset suruculeridir. O suruculerin nasil guncellenecegine ait rehber video mevcut, izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarida verdigim surucuyu deneyin, calisirsa konu altinda belirtiniz. Ek olarak yazilim demissiniz de sürücü mu indirdiniz?

O sari unlemli suruculer, chipset suruculeridir. O suruculerin nasıl guncellenecegine ait rehber video mevcut, izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Verdiğiniz linktekini denedim hiçbir faydası olmadı. Zaten indirmişim bunu.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...l_LAN_Driver_V1.0.2.14_WIN10_WIN11_64-bit.zip

Bu surucuyu de kurmayi dener misiniz? Ek olarak chipset surucusunu de guncelleyin, videosunu paylastim sizinle.

Sürücüyü kurdum. Chipsetleri de kurdum. Birkaç tanesi düzeldi ama Wi-Fi halen yok.

Yukarida verdigim surucuyu deneyin, calisirsa konu altinda belirtiniz. Ek olarak yazilim demissiniz de sürücü mu indirdiniz?

O sari unlemli suruculer, chipset suruculeridir. O suruculerin nasıl guncellenecegine ait rehber video mevcut, izleyin.

Bu sürücü ile Wi-Fi sorununu çözdüm fakat aygıt yöneticisinde halen birkaç sarı ünlem var.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
fakat aygıt yöneticisinde halen birkaç sarı ünlem var.
Video uzerinde bilinmeyen aygitlari veya sari unlemli aygitlari tek tek kendi eliyle guncelliyor, siz bunu yapabilir misiniz? Yoksa ben yardimci olayim mi? Donanim kimliklerini paylasirsaniz surucuyu bulmaniza yardimci olurum.

Wi-Fi sorunu cozuldugune sevindim. :)

Video uzerinde bilinmeyen aygitlari veya sari unlemli aygitlari tek tek kendi eliyle guncelliyor, siz bunu yapabilir misiniz? Yoksa ben yardimci olayim mi? Donanim kimliklerini paylasirsaniz surucuyu bulmaniza yardimci olurum.

Wi-Fi sorunu cozuldugune sevindim. :)

Donanım kimlikleri nasıl paylaşabilirim? Teşekkürler. Attığınız linki kaydettim zaten. Yakında format atabilirim muhtemelen yine aynı Wi-Fi sorununu verecek.
Donanım kimlikleri nasıl paylaşabilirim? Teşekkürler. Attığınız linki kaydettim zaten. Yakında format atabilirim muhtemelen yine aynı Wi-Fi sorununu verecek.

Bir tek RAID denetleyicisi kaldı sarı ünlem olarak.

Son düzenleme:
RAID denetleyicisini acin, ayrintilar bolume gelin ve donanim kimligini secin. Karsina donanim kimlikleri cikacaktir, o donanim kimliklerini buraya yapistirin.

RAID denetleyicisini acin, ayrintilar Bolu'me gelin ve donanim kimligini secin. Karsina donanim kimlikleri cikacaktir, o donanim kimliklerini buraya yapistirin.
PCI\VEN_8086&DEV_467F&SUBSYS_86941043&REV_00
RAID denetleyicisini acin, ayrintilar Bolu'me gelin ve donanim kimligini secin. Karsina donanim kimlikleri cikacaktir, o donanim kimliklerini buraya yapistirin.

Tamam video anlatıldığı gibi yaptım şu anda sarı ünlem kalmadı. Teşekkürler çok yardımcı oldunuz. Son bir soru sormak isterim. Ben AMD Ryzen 2600 işlemcisinden 12400F işlemcisine geçiş yaptım haliyle anakart ve işlemci satın aldım. Format atarım diye düşünürken PC açıldı ve sorunsuz kullanım yapabiliyorum sarı ünlem ve Wi-Fi sorunlarınıda çözdüm. Format atmam şart mı acaba?

Son düzenleme:
Format atmam şart mı acaba?
Su an herhangi bir sorun yasatmiyorsa atmaya pek gerek yok gibi, hem gereksiz yere ugrasmayin. Eger surucu sorunlari cozulmeseydi format atmayi onerecektim ki sorun cozuldu. :)

Eger baska bir sorun yasarsaniz ve cozemezseniz format atmaktan cekinmeyebilirsiniz.

Geri
Yukarı