ASUS TUF Gaming CU4K30 için OBS Studio ayarları nasıl olmalı?

svsknr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Birim Koordinatörü
Merhaba.

Oyun oynamak için kullandığım PC'nin görüntüsünü M3 iMac'e aktarmak için 1-2 gün önce ASUS TUF Gaming CU4K30 capture card satın aldım ancak, sabit 60 FPS'in akıcılığını bir türlü hissedemiyorum. Cihazı kayıt almak ya da yayın yapmak için kullanmak gibi bir amacım yok; yalnızca PC'nin görüntüsünü iMac üzerinden almak istiyorum. PC çözünürlüğü ya da OBS ayarlarındaki çözünürlüğün vs nerede, ne gibi bir etkisi oluyor acaba? iMac 4.5k olduğu için PC'yi de 4K yaptım ama oyunları 1080p açıyorum. OBS ayarlarında video ayarları 60 FPS olarak ayarlı ama 30 FPS gösteriyor gibime geliyor(?) OBS'den çözünürlük değiştirince bazen görüntü vermiyor, bu sebeple hing yapıp kullanıyorum. PC çözünürlüğünü ve OBS ayarını 1080p yapmayı da denedim ama sonuç değişmedi. Cihazı USB üzerinden harici bir kamera gibi kullanarak akıcı bir görüntü aktarımı için OBS'de nasıl bir ayar yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

EK: Oyun içi ayarlardan 60 Hz, V-Sync Açık/Kapalı ve 60 FPS'e sabitlemeyi de denedim, sonuç aynı; Akıcılık yok, hatta görüntüde kırılmalar var 🤦‍♂️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı