Çözüldü ASUS TUF Gaming F15 laptop harici ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bariba

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dün akşam oyun oynadıktan sonra laptopu kapattım bugün actıgımda RTX 3050 ekran kartını bilgisayar görmüyor. BIOS'ta gözüküyor fakat aygıt yöneticisinde ekran kartını algılayamıyorum. NVIDIA sitesinden yeni ekran kartı yüklemeyi güncelleştirmeyi denedım fakat her ikisinde de uyumlu değil deyip iptal oluyor ne yapabılırım?
NVIDIA Experience'de indiremiyorum RTX karta sahıp olmalısınız diyor.

Sistem.
ASUS TUF Gaming F15 i5 11400H RTX 3050 16 GB RAM Windows 10 Pro.

Çözüm
Bu sorunun başka bir türlüsü başıma gelmişti ve çözememiştim ekran kartı yok oldu o cihazın, Armoury Crate uygulamasını yükleyip ordan gpu ayarlarını tasarruftaysa normale veyahut performans moduna almayı deneyebilir misiniz?
Bu sorunun başka bir türlüsü başıma gelmişti ve çözememiştim ekran kartı yok oldu o cihazın, Armoury Crate uygulamasını yükleyip ordan gpu ayarlarını tasarruftaysa normale veyahut performans moduna almayı deneyebilir misiniz?

Çözüm
Evet 10 dakıka once oradakı modları degıstırdım ve sorunum cozuldu aynen dedıgınız gıbı yapmıştım. Bilgisayar standart moddaydı ama tekrar modları degıstırdım ecodan standarta gectım kartı dırekt algıladı. İyi akşamlar sağ olun.

Evet 10 dakıka once oradakı modları degıstırdım ve sorunum cozuldu aynen dedıgınız gıbı yapmıştım. Bilgisayar standart moddaydı ama tekrar modları degıstırdım ecodan standarta gectım kartı dırekt algıladı. İyi akşamlar sağ olun.
Bende bir cihaz vardı formattan sonra ekran kartı gitti ve bir daha geri gelmedi sebebi o uygulamaymış ve eco moddan dolayıymış. Yalnız şöyle bir problem var o bende ki cihaz TUF olmasına rağmen o yazılımı desteklemediği için ekran kartı bir daha açılamadı ve öyle kaldı her şeyi denedim olmadı... Bu konu hakkında benden daha tecrübeli olan varsa ve bu mesajı görüyorsa bana da yardımcı olabilir.

Çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı