ASUS TUF laptop için RAM tavsiyesi

Bütçe
500tl civarı

Rewigter

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben ASUS (ASUS TUF Gaming FX706LI-HX175) laptopum için RAM almak istiyorum ama orijinal RAM'den bulamadım Micron marka RAM var içinde hangi RAM'i alıp takmamı tavsiye edersiniz ve aldığım harici RAM Dual channel çalışır mı?
laptop link

CPU zden SPD kısmını atar misiniz? Eğer uyumlu olursa evet çalışır.

1676285817577.png

Forumda birkaç kişi bu RAM`i önermiş bazıları da çalışmaz demiş.

Buna bakın hocam.

Teşekkürler hocam ucuz olduğu için mi bunu attınız yoksa daha mı iyi bir de Dual channel çalışma olasılığı yok değil mi?

Teşekkürler hocam ucuz olduğu için mi bunu attınız yoksa daha mı iyi bir de Dual channel çalışma olasılığı yok değil mi?

Ucuz olduğu için değil, Crucial RAM'lerde Micron çip kullanılıyor. RAM'ler birebir aynı marka olsa bile uyumsuzluk ihtimali vardır ama çok düşük ihtimal bu, eğer uyumlu olursa zaten Dual channel çalışır.

Ucuz olduğu için değil, Crucial RAM'lerde Micron çip kullanılıyor. RAM'ler birebir aynı marka olsa bile uyumsuzluk ihtimali vardır ama çok düşük ihtimal bu, eğer uyumlu olursa zaten Dual channel çalışır.

Anladığım kadarıyla Crucial RAM'lerde Dual channel çalışma olasılığı fazla, kesinlik yok yani. Son olarak RAM'i kendim takabilir miyim garanti dışına çıkar mı hocam.

Anladığım kadarıyla Crucial RAM'lerde Dual channel çalışma olasılığı fazla, kesinlik yok yani. Son olarak RAM'i kendim takabilir miyim garanti dışına çıkar mı hocam.

Zarar vermediğin sürece hayır hocam.

Hocam aldığım RAM'in uyumsuz olma ihtimali var mı, Dual channel olayı şansa bağlı dediniz gelen RAM'in Dual channel çalıştığını nereden bileceğim ve çalışmazsa iade mi etmeliyim son olarak orijinal RAM'ler 2933 MHz alacağım RAM ise 3200 hangi MHz değerinde çalışır.
Şimdiden teşekkürler.

Baştada dediğim gibi uyumsuzluk ihtimali her zaman var, Dual channel olayı şansa bağlı değil, eğer RAM uyumlu olursa zaten Dual channel çalışır. 2933 de çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı