Çözüldü ASUS TUF RTX 4070 Ti OC ekran kartında kırmızı ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Laegon

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba arkadaşlar, ekran kartımı yeni güncelledim ve ASUS TUF RTX 4070 Ti OC ekran kartını kasama bağladığımda PC tamamen kapalı olduğunda ekran kartının güç girişinin üstünde kırmızı ışık yanıyor ve bu ışık sönmüyor. Bilgisayarla aktif oyunlar da oynadım görüntü ve performansta herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum aynı kasaya 6700 XT bağlıyken böyle bir sorun yaşanmıyordu.

Sistem bilgileri:

Anakart: ASUS Prime B650M Wi-Fi II.
İşlemci: Ryzen 7 7600X.
Kasa: ASUS TUF GT502.
PSU: ASUS ROG STRIX 850G.

Ek olarak belirtmeyi unutmuşum, bu ışık sistemi çalıştırdığımda sönüyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar, ekran kartımı yeni güncelledim ve ASUS TUF RTX 4070 Ti OC ekran kartını kasama bağladığımda PC tamamen kapalı olduğunda ekran kartının güç girişinin üstünde kırmızı ışık yanıyor ve bu ışık sönmüyor. Bilgisayarla aktif oyunlar da oynadım görüntü ve performansta herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum aynı kasaya 6700 XT bağlıyken böyle bir sorun yaşanmıyordu.

Sistem bilgileri:

Bu sorunu yaşayanlara ASUS'un yabancı forumunda denk gelmiştim. Anlamı şu:
Kırmızı ışık: Sistem kapalı/Uykuda.
Işık yok: Sistem açık, stabil çalışıyor.

Bir sorun değil aslında ama çözenler şöyle çözmüş;
Bunu algılayıp yapan şey ASUS'un yanında gönderdiği 16pin dönüştürücü ara kablo. Onu değiştirerek veya direkt 16 pin kablosu olan PSU alarak ışıktan sonsuza dek kurtulduklarını söylemişler. Bazıları da kabloyu değiştirmesine rağmen ışığın yanmaya devam ettiğini söylemişlerdi.

Bulursam konuların linkini ekleyeceğim.

Konuların linki: ROG RTX 4070 Ti led

Sistem bilgileri:

Bu sorunu yaşayanlara ASUS'un yabancı forumunda denk gelmiştim. Anlamı şu:
Kırmızı ışık: Sistem kapalı/Uykuda.
Işık yok: Sistem açık, stabil çalışıyor.

Bir sorun değil aslında ama çözenler şöyle çözmüş;
Bunu algılayıp yapan şey ASUS'un yanında gönderdiği 16pin dönüştürücü ara kablo. Onu değiştirerek veya direkt 16 pin kablosu olan PSU alarak ışıktan sonsuza dek kurtulduklarını söylemişler. Bazıları da kabloyu değiştirmesine rağmen ışığın yanmaya devam ettiğini söylemişlerdi.

Bulursam konuların linkini ekleyeceğim.

Konuların linki: ROG RTX 4070 Ti led

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı