Asus ve kingston Celiskisimi var Yardim Lütfen

Gokhan Kaymaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar.

x99 platformu cikar cikmaz hemen yeni bir sistem toparladim.
5820k, asus rampage v extreme ve ram olarakta HyperX DDR4 16GB Kit 3000MHz Predator XMS ram serisi HX430C15PB2K4/16 sistemin geri kalani gtx 980 1000w power suply su sogutma vs özetle her parca birbirine yeterli fakat yasadigim problem enteresandi

Bilgisayari bu aksam kapatiyorum ertesi gun güc dügmesine basiyorum acilmiyor biosa reset atana kadar malesef ekran gelmiyordu akla takilan soruya da cevap vereyim hicbir overclock söz konusu degilken bu hatayi aliyordum. ve hatta ram ayarlarini yapip denesemde ayni sorun devam ediyordu ( 3000mhz cl 15-16-17-39 1.35v) sistem yeni oldugundan bios güncellemelerini bekledim her guncellemede bir umut derken asusun resmi sitesinde bu anakartin bu ramlere destege oldugu yazmasina ragmen sonuc hep ayniydi

en sonunda gskill 3000 ram cl 15-15-15-35 1.35v aldim ve sorun ortadan kalkti su an x99 sistem tikir tikir calisiyor.

özetlekinston marka ramler sifir testleri yapildi hicbir hata yok ama görünen o ki bu anakartla uyumu yok bu sorunu rami degisip giderdim derken

Ufak tefek isler icin kullandigim 2. pc olarak amd test etmek istedim 9590 CROSSHAIR V FORMULA-Z ve yine Beast - 16GB Kit* (2x8GB) - DDR3 2400MHz CL11 Intel XMP DIMM ( HX324C11T3K2/16 ) geri kalan donanim 1500w psu r9 280x x2 vs sorunum ise su bu sefer aciyor ama acildiktan 3 yada 5 dk sonra pc donuyor 40 takla atarak ram ayarlarini yaptim biosu güncelledim sifirladim rama karismadim 1333 de bile kullansam olur dedim yok arkadas olmuyor elimdeki eski corsair cmg6gx3m3a2000c8 serisi ramlari takiyorum makine sahene calisiyor takilma yok ama sifir aldigim kingstonlari takinca ne yaparsam yapayim makine donuyor. cl 11-13-14-35 1.65v yapiyorum olmuyor oldugu gibi birakiyorum olmuyor 2200, 2000, 1800mhz vs her turlu ayari denedim d.o.c.p ayarlari denedim. beceremedim. memtest86 ile en az 5 defa test yaptim biosun orjinal ram ayarlari ile hic bir hata cikmadi. Kaldiki bu ramleri ben gigabyte anakarti olan baska intel bir sisteme taktigimda canavar gibi calisiyor. Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar fikir yurutup yardimci olurlarsa sevinirim.

Düsününce olaylari yasayan bana bile sacma gelmesine ragmen aklima su sorular takilmiyor degil
Asus ile kingston uyumsuzlugumu var?
sorun asustami yoksa kingstondami 4 gündür beynim zongladi desem yeridir.

Hata bendemi donanimdami :) yardimci olursaniz sevinirim.

Ramlerin garantisi tabiki var konuda bahsettigim gibi ramler sifir ramler ddr4 olanlari gönderecegim fakat ddr3 2400mhz olan ramlarin tamami ile saglam olduguna eminim baska bir sisteme taktigim zaman hic sorunsuz calisiyorlar ama ne hikmetse amd 9590 ve asus anakarta takinca malesef pc donuyor 3 4 gündür ugrasiyorum hala pes etmedim atladigim bir ayar oldugunu düsünüyorum bu yuzden konu actim yardim önerileri bekliyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı