ASUS Vivobook X540UBR BIOS Sürümünü 305'ten 308'e Yükseltme

Ard4x2

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım takılıp ses çıkarıyordu. BIOS sürümünün eskidiğini gördüm. Nasıl yükselteceğimi bilmiyorum. Yardım eder misiniz? Ve BIOS dosyasını yükledim ama doğru olup olduğunu bilmiyorum. Bulabilir misiniz?

Benzer bir model elimde var. Windows Update yoluyla Windows zaten bios güncelleştirmenizi de beraberinde indiriyor. Siz güncellemeyi başlatınca bios'a kendisi girip güncelleştirmeyi otomatik yapmalı.
Eğer kendim kuracağım diyorsanız EZ Flash Utility 3 kullanmanız gerekiyor f2 tuşuyla bios'a girdiğiniz zaman EZ Flash Utility menüsüne erişebilirsiniz. Asus'un Driver sitesine gidin ve bilgisayarınızın modelini tam olarak girin indirin en güncel sürümü flash belleğe atın bios'a giriş yapın EZ Flash Utility menüsünde güncelleme dosyası görünecektir oradan başlatabilirsiniz. Aman dikkat diyeyim bilgisayarınızın modeliyle uyumlu ve güncel sürümü indirin.
Benzer bir model elimde var. Windows Update yoluyla Windows zaten bios güncelleştirmenizi de beraberinde indiriyor. Siz güncellemeyi başlatınca bios'a kendisi girip güncelleştirmeyi otomatik yapmalı.
Eğer kendim kuracağım diyorsanız EZ Flash Utility 3 kullanmanız gerekiyor f2 tuşuyla bios'a girdiğiniz zaman EZ Flash Utility menüsüne erişebilirsiniz. Asus'un Driver sitesine gidin ve bilgisayarınızın modelini tam olarak girin indirin en güncel sürümü flash belleğe atın bios'a giriş yapın EZ Flash Utility menüsünde güncelleme dosyası görünecektir oradan başlatabilirsiniz. Aman dikkat diyeyim bilgisayarınızın modeliyle uyumlu ve güncel sürümü indirin.

BIOS Güncelleme - Easy Flash yardımı ile Notebook BIOS sürümü nasıl güncellenir? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye daha detaylı bilgi.

Son düzenleme:
FAT32 olarak biçimlendirsem olur değil mi? Ve korkulacak bir şey var mı?
Yaptım arkadaşlar. Sonuç başarılı. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Benzer bir model elimde var. Windows Update yoluyla Windows zaten BIOS güncelleştirmenizi de beraberinde indiriyor. Siz güncellemeyi başlatınca BIOS'a kendisi girip güncelleştirmeyi otomatik yapmalı.
Eğer kendim kuracağım diyorsanız EZ Flash Utility 3 kullanmanız gerekiyor F2 tuşuyla BIOS'a girdiğiniz zaman EZ Flash Utility menüsüne erişebilirsiniz. ASUS'un Driver sitesine gidin ve bilgisayarınızın modelini tam olarak girin indirin en güncel sürümü flash belleğe atın BIOS'a giriş yapın EZ Flash Utility menüsünde güncelleme dosyası görünecektir oradan başlatabilirsiniz. Aman dikkat diyeyim bilgisayarınızın modeliyle uyumlu ve güncel sürümü indirin.

BIOS Güncelleme - Easy Flash yardımı ile Notebook BIOS sürümü nasıl güncellenir? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye daha detaylı bilgi.

Otomatik yapıyor hatalı BIOS resmi sitede varsa onu da kuruyor benim başıma geldi güncelledikten sonra bilgisayarda Sims 4 FPS düştü sonra sorunsuz çıkınca resmi sitede onu elle kurdum

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım takılıp ses çıkarıyordu. BIOS sürümünün eskidiğini gördüm. Nasıl yükselteceğimi bilmiyorum. Yardım eder misiniz? Ve BIOS dosyasını yükledim ama doğru olup olduğunu bilmiyorum. Bulabilir misiniz?

Flash yönteme gerek yok aslında Windows üzrinde setupu indir direk güncelliyor tabii resmi sitede varsa

Geri
Yukarı