ASUS X515ja için RAM önerisi

PatatoTomato

Decapat
Daha fazla  
Hocam selamlar. Yakın zamanda FPS sıkıntısı çektiğim için laptopuma bir RAM almayı planlıyorum. Aslında bir adet 8 GB DDR4 RAM almıştım fakat laptopun içini açtığımda (ilk kez açıyorum) sadece 1 tane slot olduğunu ve onun da dolu olduğunu görünce aldığım RAM'i iade ettim. Aslında laptopumdaki 2 tane slotun olduğunu biliyordum ama yanlış baktığımı zannettim. Meğerse slotlardan biri anakarta gömülüymüş ve benim gördüğüm o slot harici RAM slotuymuş. Ben dolu slotta 8 olduğunu düşündüğümden 8+8 yapıp 16 GB RAM'e sahip olmak istiyordum. İade etmeyip o slota taksaydım da 8+4 olacaktı. Aldığım RAM çift kanallı olmasına rağmen yine de 12 GB çok bir etki etmez diye iade talebimi iptal etmedim. Valorant'ta ortalama 80 90 FPS arasında alıyorum. Bana önereceğiniz, bilgisayarıma uygun ve FPS artışını hissedebileceğim RAM önerilerinizi bekliyorum. O 8 GB'lik RAM'in iade talebini iptal mi edeyim yoksa 16 GB'lık başka bir RAM alıp 16+4 mü yapayım? Önerileriniz bekliyor, teşekkür ediyorum.

1716041658135.png

32 GB destekliyor ama 8 GB Valorant için yeterli 32 GB taksan bile FPS değişeceğini pek sanmam.

Hocam RAM'imin yaklaşık 4 5 GB'sini kullanıyor. Sistem rahat eder ve FPS artışı olur diye düşünmüştüm.

32 GB destekliyor ama 8 GB Valorant için yeterli 32 GB taksan bile FPS değişeceğini pek sanmam.

En azından tekrar 8 alıp 8+4'ten 12 olsa ne kadarlık bir FPS artışı olur sizce. Şu anki RAM'ler tek kanal ve sanırım 2166 MHz. Alacağım RAM hem çift kanallı hem de 3200 MHz olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı