Asus X550JK-XO012D SSD mi RAM mi ?

Burak Yarar

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktada yazdığım gibi SSD mi alsam RAM mi ya da bir masaüstü PC'im var ona mı upgrade yapsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı nasıl kullandığınıza bağlı. Ben 4 GB bellek varken SSD alırım. Hem SSD'yi duruma göre bilgisayara da bağlayabilirsiniz. 4 GB yetmiyorsa önce temiz önyükleme yapıp başlangıca yerleşen program ve servislerden ihtiyacınız olmayanları kaldırırsınız. Tabi buna rağmen aynı anda çalıştırdığınız program sayısına göre ve ya kullandığınız bir programın yüksek bellek istemesi gibi durumlarda bellek almayı düşünebilirsiniz.

Önce SSD. Sonra ram. Denemiş biri olarak böyle yapmanı tavsiye ederim. Ben böyle yapmıştım. Ve 4 GB ram varken SSD taktıktan sonra cihaz uçmaya başladı adeta.

4 GB ram varken hangi oyunları oynayacaksın? Eğer ki Gta 5 gibi çok RAM tüketen oyunlar oynayacaksanız RAM öneririm ancak ben CS:GO gibi oyunlar oynayacağım derseniz SSD öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı