Asus X550JX-XX099D restart atma sorunu

Nhsipp

Hectopat
Son birkaç haftadır bilgisayarı her kullandığımda bir anda kendi kendine kapanıyor. Açtığımda ise sanki uyku modundaymış gibi son programlar açık kaldığı yerden devam ediyor ancak bilgisayarın açılışı ilk açılışı gibi; önce Asus yazısı ve sonrasında Windows logosu yükleniyor. Araştırma yaptım ancak nasıl düzeleceğini pek anlamadım ve yapamadım da. Sizce nasıl düzelir bu hatanın kaynağı nedir? Bilgisayarım: Asus X550JX-XX099D. (8 GB RAM eklemesi yapmıştım ancak o ilk aldığımda yani 2 sene önceydi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya veya adaptörünü kontrol ettiniz mi?
Bataryası yaklaşık 1 ay önce bitti hep '%0 kullanılabilir (prize takılı doluyor)' yazısı oluyor.
Adaptöründe bir sorun olmamalı bataryası bitik çünkü öyle olsa hiç açılmaz sanıyorum.

AIDA64 ile işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol et, sıcaklık yükselince kapanıyor olabilir.
Dediklerinizi yapacağım sonrasında yine yazarım ancak sıcaklıktan kaynaklandığını sanmıyorum. Boştayken oluyor hep.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı