ASUS X550JX-XX171D yük altında ekranda çizgiler çıkma sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

ASUS X550JX-XX171D modeli laptoba sahibim. Laptop'u alır almaz başlıkta da belirttiğim Kingston HyperX Impact DDR3 1600 laptop RAM'ini yaklaşık 1 seneye yakındır, 4 Laptobun kendisinde on-board + 8, toplamda 12 GB RAM olarak laptobumda sorunsuz kullanıyordum. Daha önceden de bu problemle çok nadir de olsa 1-2 defa karşılaştırıyorum. Ama bunun sıklığı arttı ve her seferinde olmaya başladı. Sorun bilgisayarı normal bir şekilde kullanırken hiç olmuyor, sadece oyunlarda meydana geliyor.

Video olarak ekleyeceğim ama yazılı olarak da anlatayım: Oyun oynarken, rastgele sürelerde (5 dk, 10 dk, 1 saat, 2 saat sonrası gibi) ekranda çizgi çizgi renkler oluşuyor. Ve hoparlörden zorlanma, takılma sesleri geliyor. Bilgisayar hiçbir şekilde işleyemez oluyor. Kapama tuşuna basılı tutup kapatmadan açılmıyor.

RAM'den kaynaklandığını elimdeki 2 GB başka bir RAM'i takıp denedim. Ne kadar uzun oyun oynansa da hiçbir şekilde bu sorun olmadı. Sıkıntı yapan RAM'e memtest yapıyorum, hiçbir sorun çıkmıyor. Kingston servisi ASNET ile görüştüm. Biz memtest yapıyoruz sorun çıkarsa değiştiririz dedi. Ama ben defalarca memtest yaptım sorun çıkmadı. Garantiye göndermemin de bir mantığı kalmaz diye düşündüm( Boşuna git gel kargo parası ).

Acaba diyorum laptobun kendisinde mi sıkıntı var? Ne yapmamı, denememi önerirsiniz ? Daha önceden bu tarz bir şey yaşayan oldu mu ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Video from Eyüp Sabri Kayacan

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı