Asus yurtdışı garantisi var mı?

ProduceRWT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Producer
Ben kendim ocak ayında Hollanda ve Belçika'ya gideceğim. Bu sebeble oradan ürün almak istiyorum. Asus R9 390x alacağım ancak ben aldığımda herhangi bir sorunla karşılaşırsam. Asus Türkiye'deki firması ilgilenir mi veya alınca mağaza ile mi benim problemim? Asus karışmazmı umarım sorumu anlamışsınızdır ve cevabınızı şimdiden merak edip teşekkür ederim...
@MF @Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal'de yurt dışından bilgisayar bileşeni alan çok kullanıcı var. Bunlardan biri de benim. Ekran kartımı, anakartımı ve güç kaynağımı yurt dışından aldım. MSI ve Corsair marka tercih ettim. Asus, MSI, Corsair gibi büyük markaların global garantisi olacağından eminim.

Sosyal'de yurt dışından bilgisayar bileşeni alan çok kullanıcı var. Bunlardan biri de benim. Ekran kartımı, anakartımı ve güç kaynağımı yurt dışından aldım. MSI ve Corsair marka tercih ettim. Asus, MSI, Corsair gibi büyük markaların global garantisi olacağından eminim.
Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Merhaba,

Asus, DELL, HP vb. bütün büyük firmalar global destek veriyorlar tabiki ama bu destek sadece ürünün satın alındığı ülkenin garanti şartları ile sınırlı. Yani ürünü siz belçikadan alacağınız için garanti süresi büyük ihtimalle 1 yıldır veya global garanti süresi 1 yıldır. Aradaki fiyat farkı buna değer diyorsanız eğer yurt dışından almak mantıklı olabilir tabiki. Ürünü aldıktan sonra üreticinin websitesine kaydettirmeyi unutmayın.

2 yıl garanti sadece türkiyeden satın alınan ürünler için verilen bir hizmet: Bu 2 yıllık garanti yasalarla zorunlu hale getirildiği için böyle. Fiyat karşılaştırmasını iyi yapmanızı tavsiye ederim bazı ürünler yurtdışında daha pahalı olabiliyor.

Merhaba,

Asus, DELL, HP vb. bütün büyük firmalar global destek veriyorlar tabiki ama bu destek sadece ürünün satın alındığı ülkenin garanti şartları ile sınırlı. Yani ürünü siz belçikadan alacağınız için garanti süresi büyük ihtimalle 1 yıldır veya global garanti süresi 1 yıldır. Aradaki fiyat farkı buna değer diyorsanız eğer yurt dışından almak mantıklı olabilir tabiki. Ürünü aldıktan sonra üreticinin websitesine kaydettirmeyi unutmayın.

2 yıl garanti sadece türkiyeden satın alınan ürünler için verilen bir hizmet: Bu 2 yıllık garanti yasalarla zorunlu hale getirildiği için böyle. Fiyat karşılaştırmasını iyi yapmanızı tavsiye ederim bazı ürünler yurtdışında daha pahalı olabiliyor.
Urunu adam akilli ingilizcemin yettigi kadariyla newegg'den buldum. ASUS Radeon R9 390X DirectX 12 STRIX-R9390X-DC3OC-8GD5-GAMING 8GB 512-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready Video Card - Newegg.com $440,11 . Vatan Computer'de ise $574.89 KDV haric :D :D . Bence cok daha uyguna geliyor birde newegg den baska magaza daha iyi olur elden alsam :) Alabilecegim yerler varsa soylerseniz sevinirim.
Birde son olarak sistemim:
I5 4460
8 gb ddr3 1600 mhz
Msi h81m-p33
Guc kaynagida alacagim o Turkiyeden :D onuda oneride bulunursaniz sevinirim en dusuk fiyatdan :) Tesekkurler iyi gunler... (Ingilizce klavye kusura bakmayin.)

Cevap bekliyorum arkadaslar...

Merhaba hocam geç olabilir fakat nasıl anakart aldınız

ben 3 sene önce 9000 civarına almıştım şuan 13.000 tl iyimi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum ama krediyle almıştım . yurtdışından alışverişi pek güvenli bulmuyorum cihazın garantisi de ayrı mesele . o zamanın teknik servisinde arvatoydu sanırım garantiye girermi girmezmi bilmiyorum ama ufak bir yere düşme sonucu pili gitmişti bir kaç ay sonra da silinen oyuncu tuşları olan asdw tuşları için koca klavye takımıyla beraber ücretsiz değiştirdiler . 1.5 senede 600 700 tl ye yakın teknik servis masrafı garantiden karşılandı . şu an yine oyuncu klavye tuşları gene silindi hem hiç alkol bazlı temizleyicilerle fazla haşır neşir etmediğim sürece . diğer tuşlarda en ufak silinme yok bu tuşlar 2 3 ayda siliniyor ve altındaki plastik aksam görünüyor ve tuş değişimi olmadığı için koca klavyeyi değiştirmeyi teklif ediyorlar oda 700 tl civarı sanırım . onun haricinde touch pad zıvanası tam bir saçmalık en ufak yağ ve kir birikince hassasiyeti azalıyor . seneler önce aldığım packard bell in touch pad ini aratıyor . ayrıca yekpare olduğu için sağ sol tuşları karışıyor . her ne kadar sürükleme bir aksamdan kolay olsada . bir şeye tıklamak istediğinizde tuşla pad yekpare olduğu için tıklayamıyor kayıp duruyor . sinir hastası olmamak elde değil . sinirlerinize hakim olamayıp touch pad e vurduğunuzda allaha şükür solid state çalıştığı için herhangi bir aksam arızalanması çıkmıyor . en büyük avantajlarından birisi . tabii d ye yedekleme c ye de windows kurduğunuz sürece . ayrıca 9000 tl verip aldığım notebook un ekranında 5 6 tane ölü piksel çıktı pek gözle görülmesede bu tip şeyleri vatana da asus a da yakıştıramadım . zamanında farketseydim değiştirebilirdim . bir konu da aşırı ısınması , önceki ndivia sürücülerinde ısı kontrolü yapıldığı için bir dönem ısınma sorunu kaldırılmıştı . fakat yüksek bellek le işlemci gücü harcanan oyunlarda aşırı ısınıyor . resmen 40 dereceyi gördü kasanın altı . bu yüzden naylon tabanlı yerlerde çalıştırmayın . bu alet anlatıla anlatıla bitirilemeyecek cinsten , bir konu da cihazın bayağı ağır oluşu . ne yazikki kucakta ve kanepede yatarken kullanılması çok 3 kilodan çok fazla ve bayağı ağırlık yapıyor . masaüstü kullanım için uygun . rtx 2000 serisi çıkmışken pek tavsiye etmem bu modeli . zaten piyasada da yok zaten

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı