Asus Zephyrus G14 ısınıyor ve FPS düşüyor

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
G14 kullanıcısıyım. Bilgisayarımdaki bir sorundan dolayı batarya ile çalışmıyor, onun haricinde günlük kullanımda herhangi bir sorunum yok. Ancak, termal macun değişmesine rağmen çözemediğim bir ısınma sorunum var. Herhangi bir oyuna girdiğim zaman ilk 10 dakika normal çalışıyor, ancak sonrasında FPS 20-5 arasına düşüyor. Bilgisayara güçlü bir fan ile hava üflediğim zaman herhangi bir sorunum kalmıyor, FPS tekrar 90'ın üzerine çıkıyor. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Hiçbir şekilde çare bulamadım.

O makinede normalde sıvı metal olmuyor mu? Bakımı mahalle bilgisayarcısına mı yaptırdın?
Aslında, bilgisayar servise gitti ve geri geldi, ancak orada ücretin pahalı olduğunu öğrendiğim için batarya sorunumu çözmedim. Batarya sorunu için götürdüğümde, geri geldiğinde BIOS ekranında kapanıyordu. Termal macunu kendim değiştirdim; üzerinde söktüğüm zaman farklı bir sıvı vardı ve zaten termal macun gibi değildi. Aklıma sıvı metal olabilirliği geldi. Eğer sıvı metal sürmem gerekiyorsa hangi markayı almalıyım ve orijinalinde sıvı metal olup olmadığını nereden öğrenebilirim?

@AreYouOkey sorunun kaynağı belli oldu, MX-4 laptoplar için berbat bir macun. Isınma sorunu çekmen gayet doğal.
peki hangi macunu tavsiye edersiniz ve verdigim diger cevabada bakarmısınız
@AreYouOkey sorunun kaynağı belli oldu, MX-4 laptoplar için berbat bir macun. Isınma sorunu çekmen gayet doğal.

Hangi markayı tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı