Athlon II X2 250 sistem yükseltme

HolyAshura

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim eski bir masaüstü bilgisayarım var da bunun hangi parçalarını değiştirirsem iyi bir hal alır ?
  • İşlemci:AMD Athlon II X2 250
  • Anakart:MSI GF615M-P33
  • RAM: 4GB DDR3
  • Ekran Kartı:ATI Radeon HD 3800 Series
Bilgisayarımdan pek memnun değilim özellikle ekran kartım yüzünden çoğu oyunu açamıyorum bile önerilerinize açığım.
Birde bu tamamen çöp. Başka al diyorsanız şöyle bir sistem gördüm bir yerde:
  • Asus A68HM - K
  • Amd Athlon X4 860K
  • Team Dark Series 8GB DDR3 1600Mhz
  • Gigabyte RX 460 Windforce OC 2GB
  • Toshiba 1TB 7200RPM
  • Aerocool VX Serisi 400W
  • Dark Dragon Kasa
Bütçem az olduğu için bu uygun gibi geldi ama siz daha iyi bilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullanmış olduğun işlemcinin 260 modelini 5 sene kullandım ekran kartı olarak 5670 vardı. Vay be bir an eskiler aklıma geldi. :)
Kullandığın sistem için RAM takviyesi yapıp ekran kartını değiştirebilirsin, almayı düşündüğün sistemde gayet iyi 2 sene kadar götürür tahminimce seni.

Öncelikle cevaplariniz icin tesekkur ederim.Anakartımda 2 tane RAM slotu var ve ikiside dolu 2x2 şeklinde.Ben şimdi 2tane 4lükmü almaliyim ? Birde ekran kartı önerebilirmisiniz.

uzun süreli kullanmayı düşünüyorsan 2 tane 8 GB alabilirsin ama burada işlemcin çift çekirdekli olduğu için uzun süreli olacağını sanmıyorum, ekran kartı için bütçenize göre almanız daha iyi olur bütçenizi bilmediğim için öneri yapamıyorum, almayı düşündüğünüz sistem çok daha iyi olur ekran kartı ve işlemci güncel. 1 ay daha beklerim diyorsanız ZEN işlemciler çıkacak daha güncel bir sistem toplayabilirsiniz.

Ana kart yongaları farklı ana kart işlemci ekran kartı değişecek elinizde 4 GB var oda yetmez RAM de alınması lazım komple değişiyor yani.
Güç kaynağınız ne kadar eğer yeterliyse ve elinizde HDD kasa güç kaynağı varsa bu 3 parçayı almanıza gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı