Çözüldü Atomic Heart hata vermeden kapanıyor

• Konuyu başlatan GGWP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

GGWP

Hectopat
Atomic Heart oynuyorken bir anda oyun kapanıyor fakat hiçbir hata mesajı vermiyor. Sadece bu oyunda böyle değil Fallout 76'da denedim onda da aynı. Kapanma zamanı değişiyor bazen 2 dakika bazen 5-10 dakika sonra kapanıyor. Fakat dediğim gibi hiçbir hata mesajı vermeden kapanıyor. Microsoft Store ve Xbox App hesabım birbirinden farklı. Microsoft hesabımda Game Pass Ultimate var onun için kullanıyorum. Xbox App hesabında oyun ilerlemesi yani save dosyalarım var. En son 1 ay önce oyun oynuyordum Game Pass ile böyle bir şey yoktu.

Ekran kartı sürücüm güncel. Oyunu kaldırıp tekrar kurmayı denedim. Store ve Xbox App tekrar kaldırıp kurmayı denedim. Sorun devam ediyor.

Process Monitor

Çözüm
Sorulan sorulara cevap vermek yerine.

Cevap verdim fakat ne yazık ki sizi tatmin edemedim. Hangi dilden anlıyorsunuz bilsem İngilizce ve Almanca da yazabilirdim. Ama çözemedim ki "yok bulamadıysanız yok yanlış yere mi baktıysanız"...

Bu da rehberi adamakıllı okumadığınıza işaret ediyor.

Yok'tan anlamayan adamın bunu demesi çok ironik.😅

Benim sizin fikirlerinize ihtiyacım yok teşekkürler. Kimseye tahammül etmek zorunda değilsiniz, konudan ayrılabilirsiniz. Ama siz nasıl incelmişsiniz ki gece yorum yapıp yattınız yetmemiş, sabah kalkıp bir daha düzenleyip ekleme yapmışsınız. Daha fazla gereksiz yorum yapıp uzatmazsanız sevinirim.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için: Store ve Xbox hesabının farklı olmasından kaynaklanıyormuş. Benim durumumda Microsoft Store ve Xbox App uygulamasında kullandığım save hesabım biribirinden farklıydı. Biri satın alımdan kullanılan hesap diğeri ise save yedeklediğim hesaptı. Bugün farklı bir hesabı her iki yerdede açınca sorun düzeldi. Ayrıca yabancı forumlarda okuduğuma göre RAM'den de kaynaklanabiliyormuş. Bu durumda sanal bellek ile çözebilenler olmuş. Umarım birilerinin işine yarar.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için: Store ve Xbox hesabının farklı olmasından kaynaklanıyormuş. Benim durumumda Microsoft Store ve Xbox App uygulamasında kullandığım save hesabım biribirinden farklıydı. Biri satın alımdan kullanılan hesap diğeri ise save yedeklediğim hesaptı. Bugün farklı bir hesabı her iki yerde de açınca sorun düzeldi. Ayrıca yabancı forumlarda okuduğuma göre RAM'den de kaynaklanabiliyormuş. Bu durumda sanal bellek ile çözebilenler olmuş. Umarım birilerinin işine yarar.
Hayır çıkmıyor.

Daha detayli göz atalim. Cöktükten sonra hata düsüyorsa rehberdeki adimlari takip ederek paylasin.

Nereye baktınız tam olarak? Rehberdeki adımları uygulayıp olması gereken yere göz attınız mı?

Hayır rapor düşmüyor dememe rağmen neden sanki beni yetersiz hissettirmek için doğru bakamamışsındır demeye getiriyorsunuz? Buna hiç gerek yok. İlk sorduğunuzda açıkça düşmediğini belirttim. Bilmiyor olsam neden bahsettiğini veya nasıl yapılcağını sorardım. Process Monitor raporu hakkında fikriniz olursa yazınız.

neden sanki beni yetersiz hissettirmek için doğru bakamamışsındır demeye getiriyorsunuz?

Benim böyle bir niyetim yok. Siz alıngansanız orasını bilemem tabii. Daha önce rapor düşmüyor deyip de sonradan raporu bulup ekleyenlere çok rastladım. Bırakın da soru sorduğunuz bir konuda yardımcı olmaya çalışırken biz de soru sorabilelim.

Process Monitor raporu hakkında fikriniz olursa yazınız.

Raporda buna sebep veren bir şey olsaydı zaten belirtirdim. Kaldı ki çalışan bir oyunda çökme sorunu meydana geldiğinde sebebinin net olarak Process Monitor ile tespit edilebildiğine rastlamadım.

Bu gibi durumlarda daha çok Olay Görüntüleyicisi raporu ve varsa oyunun log dosyaları yardımcı oluyor.

Son düzenleme:
Daha önce rapor düşmüyor deyip de sonradan raporu bulup ekleyenlere çok rastladım.

Bak genç kardeşim senin varsayımlarından ben sorumlu değilim. Senin yaşadığın deneyime göre hareket edeceksek her konuya tek tek ya onu yanlış yaptıysan ya bunu yanlış yaptıysan diye sormamız gerek.(ki bu yapılmaz demiyorum fakat en 'son' iştir.)Bırak gördüklerin senle kalsın. Gel biz forumun belirlediği yoldan devam edelim, vereceğim yanlış bilgiden ben sorumlu olayım.

-Olay görüntüleyicisinde rapor düşüyor mu diye sormuşsun.
-Bende hayır demişim.
+Ardından verdiğin cevap raporun nasıl paylaşılcağını anlatan rehber...

Ya 2. cevabında doğru yapıp yapmadığımı sor, verdiğim cevaba göre eğer rapor düşüyorsa o zaman "olay görüntüleyicisinde rapor nasıl paylaşılır" linki atarsın.

İletişim bu şekilde olur.Saygılar.

Bak genç kardeşim senin varsayımlarından ben sorumlu değilim. Senin yaşadığın deneyime göre hareket edeceksek her konuya tek tek ya onu yanlış yaptıysan ya bunu yanlış yaptıysan diye sormamız gerek.(ki bu yapılmaz demiyorum fakat en 'son' iştir.)Bırak gördüklerin senle kalsın. Gel biz forumun belirlediği yoldan devam edelim, vereceğim yanlış bilgiden ben sorumlu olayım.

-Olay görüntüleyicisinde rapor düşüyor mu diye sormuşsun.
-Bende hayır demişim.
+Ardından verdiğin cevap raporun nasıl paylaşılcağını anlatan rehber...

Ya 2. cevabında doğru yapıp yapmadığımı sor, verdiğim cevaba göre eğer rapor düşüyorsa o zaman "olay görüntüleyicisinde rapor nasıl paylaşılır" linki atarsın.

İletişim bu şekilde olur.Saygılar.
Neden bu kadar alıngansınız? Karşınızda gönüllü olarak size yardımcı olmaya çalışan birisi var bu cevaplarınız çok kaba.

Komplekslerinizi yenin ve çözüm odaklı olun lütfen.

Geri
Yukarı