Emre Kağan

Kilopat
Daha fazla  
Büyük bir güncelleme aldıktan sonra yüksek boyutlu programlar kurduğumuzda veya kurduğumuz programlardan arta kalan kayıt defterindeki kayıtlar veya kayıt defterindeki düzensiz kayıtlar. Sistemimizi yavaşlatan bunca sorunlara karşı Windows'un araçları yetersiz kalıyor. Bu üç program ile sistemimizi daha stabil hale getirebiliriz. Şimdi bu basit aşamaları sizlere açıklayacağım. Linkteki programları indirdikten ve kurduktan(kurarken eklenti vs. yüklemenizi isteyecek dikkat edin) sonra 1. resimdeki görünen işaretlenmemiş diğer kutucukları işaretlemeyin çünkü güvenli olmayabilir. Varsayılan ayarlara dönmek için 1. resimde belirtildiği gibi kutucukların olduğu herhangi bir yere gelip sağ tık yapıp Check Safe Only işaretleyebilirsiniz. Ardından 2. resimdeki uygulayın. 3. resimde Analyze dan sonra Defrag now butonu gelirse basın ve ardından sistemi yeniden başlatmanızı isteyecek kabul edin. 4. resimde, Settings-->Program Settings... sonra Disk cleanup sekmesine gelin. Resimdeki ilk seçeneği işaretleyin. Bu seçenek Windows'da tutulan geçici dosyaları siliyor. 2. seçeneği de işaretlediğiniz zaman hem tarayıcı önbelleğini sileceksiniz hemde ilk seçenekte olduğu gibi "Defrag & Optimize" işlemini yaparken işlemin daha kısa sürede tamamlamasını sağlayacaksınız. Size kalmıştır. 5 . resimde, eğer SSD kullanıyorsanız. Optimize SSD seçeneğini kullanın. Değilse resimdeki "Defrag & Optimize" seçeneğini uygulayın. İşlemin süresi sisteminizin durumuna göre değişebilir. Sabredin. En son resimdeki Offline Defragmentation seçeneğini işaretleyin, aktif edin bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınızın net ve hissedilir bir şekilde hızlandığını göreceksiniz.

I've just installed Disk Defrag Free, a great tool to make your PC run fast and smooth

I've just installed Registry Cleaner, a great tool to make your PC run fast and smooth

I've just installed Registry Defrag, a great tool to make your PC run fast and smooth

checksafe.PNG
regclean.PNG
regdefrag.PNG
defragtemp.PNG
optimize.PNG
offline.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Auslogics gerçekten de çok iyi, genelde programın arayüzüne filan önem veren kişilerin programları pek işe yaramıyor ancak Auslogics eskiden çok kötü bir tasarıma sahipti yani iyi bir program. Buna bakarak demiyorum aslında kullanıyorum bu programı.

Auslogics gerçekten de çok iyi, genelde programın arayüzüne filan önem veren kişilerin programları pek işe yaramıyor ancak Auslogics eskiden çok kötü bir tasarıma sahipti yani iyi bir program. Buna bakarak demiyorum aslında kullanıyorum bu programı.
Muadillerini kullandım. Hatalı analizler, program hataları, çok geç güncelleme gelmesi gibi durumlardan dolayı kullanmaktan vazgeçtim. En iyisi bence Auslogics. 2007 yılında kurulduğu için basit tasarımlarla idare etmiş olabilirler. Düzenli olarak programlarını güncelliyorlar.

Geri
Yukarı